A.Šociko turnyras vyks 24 m. iš eilės

2020 spalio 14

news-art

Beveik ketvirtį amžiaus gyvuojanti tradicija nenutrūko. Spalio 15-17 dienomis Kaune jau 24 metus iš eilės vyks legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko tarptautinis turnyras. Žalgirio krepšinio centre vyksiančiame turnyre kovos daugiau negu 60 boksininkų iš 10-ies valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Čekijos, Škotijos, Izraelio ir Moldovos.

A. Šociko turnyras yra vienas didžiausių Europoje. Prieš penkerius metus jam suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A kategorija.

„Įprastai A. Šociko turnyrus organizuojame pavasarį. Tačiau dėl pandemijos tuo metu visos tarptautinės varžybos buvo atšauktos. Džiaugiamės, kad nors ir vėliau, negu įprastai, tarptautinis turnyras įvyks ir tradicija bus tęsiama. Turnyre kovos nemažai tituluotų boksininkų – pasaulio ir Europos čempionatų prizininkų, olimpinių žaidynių dalyvių. Šiais metais vyko mažai tarptautinių varžybų ir sportininkai nori pajusti varžybų ritmą bei kovoti ringe“, – sako turnyrą organizuojančios Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Rimantas Rutkauskas su Anthony Joshua Kauno sporto halėje.

Ryškiausia A. Šociko turnyre kovojusi žvaigždė – profesionalų bokso super sunkaus svorio pasaulio čempionas britas Anthony Joshua, kuriam šiuo metu priklauso net keturių organizacijų WBA, WBO, IBF ir IBO pasaulio čempiono diržai.

Lietuvos garbę turnyre gins 20 boksininkų. Tarp jų rinktinės lyderiai Tadas Tamašauskas, Algirdas Baniulis, Paulius Zujevas ir Vytautas Balsys. Dėl traumos negalės kovoti net 7 kartus A. Šociko turnyrą laimėjęs Edgaras Skurdelis.

„Boksininkams tai bus pirmos tarptautinės varžybos po gan ilgos pertraukos. Turime grįžti į varžybų ritmą ir pradedam ruoštis svarbiausioms varžyboms – Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrams. Pernai A. Šociko turnyrą laimėjo penki lietuviai. Būtų geras rezultatas, jeigu pakartosime šį pasiekimą“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

A. Šociko turnyras dėl COVID-19 grėsmės vyks be žiūrovų. Šeštadienį vyksiančius finalus nuo 18 val. galėsite tiesiogiai stebėti DELFI TV ir socialinio tinklo Facebook paskyroje boksopasaulis.lt.

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu. A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų – 70 nokautais.

Algirdas Šocikas

Kauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

„Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

Pagrindiniai turnyro rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, ADMA, Egto energija, Tropi tour

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Tarptautiniame fronte – ne pėsčios: Lietuvos boksininkės turnyre Rygoje pelnė 12 medalių

2023 kovo 13

news-1

Baigėsi kovo 10-12 dienomis Rygoje (Latvija) vykęs tarptautinis moterų bokso…

SKAITYTI

Lietuvos moterų bokso rinktinė dalyvaus tarptautiniame turnyre Rygoje

2023 kovo 10

news-1

Kovo 10-12 dienomis Rygoje (Latvija) vyksta tarptautinis moterų bokso turnyras…

SKAITYTI

Lietuviai D. Pozniako bokso turnyre iškovojo visų spalvų medalius

2023 kovo 04

news-1

Baigėsi kovo 2-4 d. Vilniuje vykęs, jau 18 metus iš…

SKAITYTI