A.Šociko turnyre – 12 šalių atstovai

2019 gegužės 14

news-art

Kauno sporto halėje trečiadienį prasidės tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras. Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios kategorijos turnyras organizuojamas jau 23 metus iš eilės.

Šių metų turnyre kovos daugiau negu 60 boksininkų iš 12 valstybių.

„A. Šociko turnyras tapo vienu didžiausių Europoje ir sulaukė tarptautinio pripažinimo. Prieš ketverius metus jam suteikta aukščiausia AIBA turnyrų A kategorija. Tai mums leidžia į Kauną prisivilioti garsius boksininkus – pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojus ir prizininkus, olimpinių žaidynių dalyvius“, – sako turnyrą organizuojančios Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Rimantas Rutkauskas ir Anthony Joshua Kauno sporto halėje.

Ryškiausia A. Šociko turnyre kovojusi žvaigždė – profesionalų bokso super sunkaus svorio pasaulio čempionas britas Anthony Joshua. 2017 metais A. Joshua čempiono diržus paveržė iš legendinio ukrainiečio Vladimiro Kličko.

Tituluotų boksininkų delegaciją į Kauną atsiveža Moldovos rinktinė. Jos gretose kovos Europos čempionatų prizininkai Dmitrijus Gologotas ir Vasilijus Belousas.

A. Šociko turnyre taip pat kovos Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Švedijos, Danijos, Kipro, Izraelio ir Nyderlandų boksininkai.

Šeimininkų garbę gins 14 lietuvių. Jau septinto turnyro čempiono titulo sieks Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg). Nugalėtojų titulą taip pat gins geriausias 2018 m. Lietuvos boksininkas Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg), Robertas Jokulys (iki 91 kg).

Edgaras Skurdelis sieks jau septinto čempiono titulo.

„Lietuvos rinktinės lyderiai turnyrui ruošėsi bokso tradicijomis garsėjančioje Anglijoje. Ten turėjome gerų sparingo kovų su pajėgiais varžovais. A. Šociko turnyras bus kaip generalinė repeticija prieš Europos čempionatą, kuris įtrauktas į Europos žaidynių programą ir vyks birželio mėnesį Minske“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

A. Šociko turnyras Kauno sporto halėje prasidės trečiadienį 16.00 val. Ketvirtadienį 16.00 val. vyks pusfinaliai. Finalinės kovos penktadienį prasidės 18.00 val.

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu.

Kauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų 70 – nokautais.

„Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. Tada A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »