Boksas Europos žaidynėse: daugiausiai medalių iškovojo prancūzai ir turkai

2023 liepos 04

LTOK / Vytauto Dranginio nuotr.

Pasibaigus Lenkijoje vykusioms trečiosioms Europos žaidynėms tapo aiškūs visi bokso sporto šakos medalinininkai ir olimpinių kelialapių į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes laimėtojai.

Iš 19-likos medalius iškovojusių šalių daugiausiai apdovanojimų – net 7 (3 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos) – pelnė prancūzai, antroje vietoje su 6 medaliais (2 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos) rikiavosi turkai, trečiąją poziciją dalijosi po 5 apdovanojimus iškovoję airiai (2 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos) ir italai (1 aukso, 4 bronzos).

Iš viso Europos žaidynėse dalyvavo 319 boksininkų iš 43 šalių – 193 vyrai ir 126 moterys. Moterys varžėsi šešiose svorio kategorijose, vyrai – septyniose.

Būtent šios pirmenybės buvo pirmasis šansas užsitikrinti olimpinius kelialapius į 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes – Europos žaidynėse Krokuvoje buvo išdalyti 44 iš 248 kelialapių.

Prancūzijos boksininkai iškovojo net 7 kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes, Turkijos sportininkai pelnė 6 kelialapius, Airijos bokso delegacija – 5 kelialapius.

Italai Europos žaidynes užbaigė su 4 kelialapiais, po 3 kelialapius iškovojo bulgarai ir britai, po 2 – Azerbaidžano, Belgijos, Vengrijos, Serbijos ir Ispanijos boksininkai.

Kroatijos, Danijos, Sakartvelo, Rumunijos, Švedijos ir Ukrainos delegacijos pelnė po vieną kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes. Nė vieno kelialapio neiškovojo pirmenybių šeimininkė – Lenkijos delegacija.

Lietuvos boksininkus eliminavusiems varžovams sekėsi įvairiai. Jonui Jazevičiui (svorio kategorija virš 92 kg) ketvirtfinalyje kelią pastojusiam bulgarui Yordanui Alainui Hernandezui Morejonui nepasisekė pusfinalyje – boksininkas 0:5 nusileido britui Justinui Deliciousui Orie, kuris tapo Europos žaidynių nugalėtoju.

Danas Nikolai Terteryanas ketvirtfinalyje 5:0 pranoko sportinininką iš Albanijos Albaną Begirį, kuris aštuntfinalyje įveikė lietuvį Aleksandrą Trofimčiuką (iki 71 kg). Vėliau N. Terteryanas tapo Europos žaidynių nugalėtoju.

Turkė Busra Isildar, aštuntfinalyje nugalėjusi Gabrielę Stonkutę (iki 75 kg), ketvirtfinalyje baigė savo pasirodymą Europos žaidynėse, kai ją rezultatu 5:0 pranoko lenkė Elžbieta Wojcik.

Aną Starovoitovą (iki 60 kg) aštuntfinalyje įveikusi Gizema Ozera pusfinalyje rezultatu 0:5 krito prieš serbę Natalią Shadriną ir taip iškovojo Europos žaidynių medalį.

Simoną Urbonavičių (iki 92 kg) aštuntfinalyje pranokęs kroatas Marko Caličius pasirodymą Europos žaidynėse baigė ketvirtfinalyje, o dėl Roberto Liorančo (iki 80 kg) traumos į ketvirtfinalį prasmukęs Nyderlandų boksininkas Gradusas Krausas į pusfinalį nebeprasibrovė.

Austėją Aučiūtė (iki 66 kg) šešioliktfinalyje įveikusi turkė Busenaza Surmeneli vėliau laimėjo dar keturias kovas ir tapo Europos žaidynių čempione bei iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Vengras Richardas Kovacsas, šešioliktfinalyje pakišęs koją lietuviui Andriejui Lavrenovui (iki 63,5 kg), sugebėjo nužygiuoti iki pusfinalio, kuriame pralaimėjo, tačiau iškovojo Europos žaidynių bronzos medalį.

Kitos pirmenybės, kuriose bus dalijami kelialapiai į olimpines žaidynes, numatomos 2024 metais. Planuojama, kad tokių varžybų bus dvejos.

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…