Daugiausia olimpinių medalių laimėjo uzbekai

2016 rugpjūčio 22

Rio de Žaneiro olimpiados bokso varžybose daugiausia medalių iškovojo Uzbekijos boksininkai. Vos vienu medaliu nuo uzbekų atsliko kubiečiai ir prancūzai. Olimpinėse žaidynėse vyrai kovojo dešimtyje svorio kategorijų, moterys – trijose.

Jau septintose iš eilės olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvavusius Lietuvos boksininkus Rio teisėjai paliko be medalių. 2012 m. Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas Brazilijoje pralaimėjo pirmą kovą, o Eimantas Stanionis aštuntfinalyje pralaimėjo olimpiniu vicečempionu tapusiam uzbekui Šachramui Gijasovui, kuris iki finalo nužingsniavo visus varžovus nugalėjęs vieningu teisėjų sprendimu 3:0.

Vyrų varžybose Uzbekijos boksininkai iškovojo medalius net septyniose svorio kategorijose iš dešimties. Uzbekų sąskaitoje – 3 aukso ir po 2 sidabro bei bronzos medalius. Prieš ketverius metus Londone, Uzbekijos boksininkai laimėjo vos vieną bronzos medalį.

„Uzbekijos boksininkų sėkmę lėmė didžiulis šios valstybės dėmesys boksui. Per ketverius metus jie sugebėjo užauginti stiprių boksininkų kartą, nes buvo labai daug investuojama į boksą, kuris Uzbekijoje yra tarp populiariausių, o gal net ir pati populiariausia sporto šaka. Uzbekijoje pastatytos šiuolaikiškos sporto bazės, boksininkams mokami geri atlyginimai. Uzbekijos klubas debiutavo WSB (World Series Boxing) profesionalų bokso lygoje, kurioje vien startinis mokestis yra 300 tūkst. eurų. Uzbekų investicijos į boksą atsipirko su kaupu“, – komentavo Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Antrą vietą Rio komandinėje rikiuotėje užėmė Kubos boksininkai – 3 aukso ir 3 bronzos medaliai. Šešis medalius laimėjo ir Prancūzijos rinktinė (2 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos), po 5 medalius Kazachstano (1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos) bei Rusijos (1 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos) rinktinės.

Šeštą vietą pasidalijo po tris medalius (1 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos) iškovojusios Jungtinės Amerikos Valstijos ir Didžioji Britanija. Vieną aukso medalį laimėjo olimpiados šeimininkai brazilai.

Iš viso medalius laimėjo 19-os valstybių boksininkai. Olimpinėse bokso varžybose dalyvavo 76 šalių atstovai.

Praėjusioje Londono olimpiadoje dominavo britai, kurie namuose iškovojo 3 aukso, po vieną sidabro ir bronzos medalius. Ukrainiečiai, Londone laimėję 5 medalius – 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos, Rio liko be medalių.

„Po Londono olimpiados dauguma Ukrainos rinktinės lyderių, su olimpiniais čempionais Vasylijumi Lomachenko ir Oleksandru Usyku priešakyje, perėjo į profesionalų boksą, o lygiavertės pamainos tituluotiems boksininkams ukrainiečiai dar neturi ir į Rio iškovojo tik 5 olimpinius kelialapius“, – sakė V. Bružas.