E. Petrauskas pristatė olimpiečių aprangą

2016 balandžio 26

news-art

Prieš savaitę olimpinį kelialapį iškovojęs Evaldas Petrauskas tapo vienu iš pirmųjų Lietuvos olimpiečių, kurie pasimatavo naują Lietuvos olimpinės rinktinės aprangą, sukurtą specialiai Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. E. Petrauskui ir jo treneriui Vladimirui Bajevui buvo įteikti olimpinės rinktinės ženklai.

Olimpinį kelialapį yra iškovojęs ir kitas Lietuvos boksininkas Eimantas Stanionis.

Vilniuje, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šimtadienio išvakarėse, bendrovė „Audimas“ kartu su būsimais olimpiečiais pristatė Lietuvos olimpinei rinktinei sukurtą kolekciją „Rio 2016“. Renginio metu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei buvo oficialiai įteikta Lietuvos rinktinės apranga, o LTOK prezidentė kelialapius į Rio de Žaneirą iškovojusiems atletams ir jų treneriams išdalino olimpinės rinktinės ženklus.

LTOK_Bajevas

„Oficialią Lietuvos olimpinę rinktinę rengiame nuo 2000-ųjų metų, tad puikiai žinome, kad sukurti olimpinę aprangą – ne tik garbinga užduotis, bet ir didžiulis įsipareigojimas Lietuvos žmonėms. Kolekcijos idėja kilo stebint Lietuvą iš paukščio skrydžio: po giliu mėlynu dangumi besidriekiantys sodriai žali laukai, stūksančios šimtametės girios, saulės atspindžiais žybsinčios upės ir ežerai pademonstravo dominuojančias gimtojo krašto spalvas – žalią ir mėlyną. Baltos spalvos intarpai – tai grakštus lengvumas ir ramybė, slypinti baltai spindinčiose Kuršių Nerijos kopose bei Baltijos jūros lūžtančių bangų takuose. Olimpinė kolekcija „Rio 2016“ – pirmoji olimpinės rinktinės apranga, kurios spalvų paletę papildėme mėlyna Lietuvos ežerų spalva. Tikime, kad žalios, mėlynos ir baltos  spalvų derinys, lydėsiantis kiekvieną olimpietį ir Lietuvos sirgalius, primins gimtąjį kraštą  ir suteiks gamtos stiprybės“, – sakė bendrovės „Audimas“ generalinė direktorė Jurgita Būdienė.

Olimpinės kolekcijos aprangos kūrėjų šūkis „Vienybėje gimsta pergalės. Pergalės kuria istoriją. Istorija vienija tautą“ – ne vienerius metus lydi Lietuvos olimpiečius. Jam įprasminti buvo pasirinktas galingiausio Lietuvos medžio ąžuolo motyvas. Sodrių atspalvių lapijos vainikas, perkeltas į olimpinės aprangos komplektus, tarsi lietuviškos tapatybės pagrindas augina mūsų olimpinių atletų sportines ambicijas ir suteikia drąsaus ryžto pergalėms.

„Mūsų ilgalaikė partnerė bendrovė „Audimas“ kaip visada pateisino lūkesčius. Labai svarbu, kad sportininkų apranga būtų ne tik patogi, bet ir stilingai reprezentuotų šalį. Džiaugiuosi, kad kolekcijos kūrėjai atsižvelgė į sportininkų pageidavimus. Neabejoju, kad žaidynių atidarymo ceremonijoje mūsų rinktinė atrodys puikiai“, – kolekciją įvertino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

LTOK_Petrauskas3

Kolekcijoje persipina subtilumas ir funkcionalumas, gamtos harmonija ir pažangus dizainas. Klasikinių sprendimų siluetai bei nuodugniai apgalvotos konstrukcijos, inovatyvios siūlių klijavimo technologijos, funkcionalios sudėties medžiagos užtikrina judesio laisvę.

Pirmieji aprangą pasimatavo aštuoni būsimieji olimpiečiai: dviratininkė Simona Krupeckaitė, boksininkas Evaldas Petrauskas, lengvaatletės Airinė Palšytė, Diana Lobačevskė, Neringa Aidientytė, Rasa Drazdauskaitė, Brigita Virbalytė-Dimšienė ir sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Aprangos kolekcijoje – 64 modeliai, jais olimpiečiai puošis per olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijas, nešios olimpiniame kaimelyje, dėvės per treniruotes bei medalių įteikimo ceremonijas.  Kai kurių sporto šakų atstovams „Audimas“ sukūrė ir varžybinę aprangą.

Olimpinės žaidynės Rio de Žaneire vyks rugpjūčio 5-21 dienomis, jose varžysis apie 10,5 tūkst. atletų iš 206 šalių. Pirmą kartą žaidynių istorijoje bus suformuota ir olimpinė pabėgėlių komanda. Į 2016-ųjų metų žaidynes įtrauktos dvi naujos sporto šakos – golfas ir regbis. 28 sporto šakų atstovai varžysis 32 arenose ir 7 futbolo stadionuose.

LTOK_Petrauskas

LTOK informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »