E. Stanionio pergalė ketvirtfinalyje (papildyta)

2016 balandžio 13

news-art

Kovą dėl olimpinių kelialapių tęsia du Lietuvos boksininkai. Turkijos mieste Samsune vykstančiame Europos zonos atrankos turnyre į pusfinalį pateko ir Europos čempionas Eimantas Stanionis.

Jau anksčiau vietą pusfinalyje užsitikrino ir Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas.

Pergalė pusfinalyje garantuotų vietą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Jeigu bus patirtas pralaimėjimas, paskutinio kelialapio likimas spręsis kovoje dėl trečios vietos. Į olimpines žaidynes pateks po tris geriausius boksininkus kiekvienoje svorio kategorijoje.

Svorio kategorijoje iki 69 kg pirmuoju skirstytas E. Stanionis ketvirtfinalyje įtikinamai įveikė portugalą Paulą Felipę Bernardesą. Trečiame raunde du kartus varžovą į nokdauną siuntęs lietuvis laimėjo vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (30:25, 30:26, 30:26).

„Viskas klostėsi pagal planą. Tačiau jau reikia pamiršti šią pergalę, nes lemiamos kovos – priešakyje. Norisi kuo greičiau išpildyti savo ir trenerio svajonę – iškovoti olimpinį kelialapį. Bet bus labai sunku, nes visi varžovai labai gerai pasirengę, visi čia atvyko su vienu tikslu – laimėti olimpinį kelialapį. Pusfinalyje laukia neparankus, kairiarankis varžovas“, – sakė E. Stanionis.

Penktadienį vyksiančiame pusfinalyje E. Stanionis kovos su Vasilijumi Belousu iš Moldovos. Ketvirtfinalyje V. Belousas įveikė 2015 m. Europos vicečempioną baltarusį Pavelą Kastraminą.

21 metų E. Stanionis ir 27 metų V. Belousas jau yra susitikę ringe 2014 m. Sofijoje vykusiame Europos Sąjungos čempionato pusfinalyje. Pergalę taškais 3:0 iškovojo Lietuvos boksininkas.

Už E. Stanionį šešeriais metais vyresnis ir aštuoniais centimetrais aukštesnis V. Belousas – vienas labiausiai patyrusių Europos boksininkų šioje svorio kategorijoje. Net devynis kartus Moldovos čempionu tapęs V. Belousas dalyvavo 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse (11 vieta), net keturiuose pasaulio ir penkiuose Europos čempionatuose. Tiesa, prie prizininkų pakylos jam nepavyko priartėti. Aukščiausia pasaulio ir Europos čempionatuose moldavo užimta vieta – septinta (2011 m. pasaulio čempionate ir 2013 m. Europos čempionate).

Praėjusiais metais V. Belousas lankėsi Kaune ir čia vykusiame Algirdo Šociko vardo turnyre iškovojo bronzos medalį.

Moldavas 2012 ir 2013 m. kovojo WSB lygoje, kur patyrė visus tris pralaimėjimus.

Kitame olimpinio atrankos turnyro pusfinalyje kovos antruoju skirtytas italas Vincenzo Mangiacapre ir armėnas Vladimiras Margaryanas.

Balandžio 9-17 dienomis vyksiančiame Europos zonos olimpiniame atrankos turnyre kovas pradėjo 217 boksininkų ir 57 boksininkės iš 38 Senojo žemyno šalių. Vyrams atiteks 30-imt, o moterims 6-i olimpiniai kelialapiai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Olimpiniame atrankos turnyre teisėjauja ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »