E. Stanionis – olimpinio atrankos turnyro čempionas

2016 balandžio 16

Lietuvos boksininkas Eimantas Stanionis tapo olimpinio atrankos turnyro nugalėtoju. Svorio kategorijos iki 69 kg turnyro favoritas finale 2:1 (29:28, 29:28, 28:29) įveikė antrą pagal skirstymą olimpinį prizininką italą Vincenzą Mangiacaprę.

Dar prieš finalą E. Stanionis jau buvo užsitikrinęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, nes Turkijos mieste Samsune vykstančiame atrankos turnyre kelialapius kiekvienoje svorio kategorijoje iškovos trys geriausi boksininkai.

„Kova klostėsi puikiai, buvau pranašesnis už patyrusį ir tituluotą varžovą. Nors pusfinalyje patyriau peties traumą ir galėjau atsisakyti kovoti nieko nelėmusiame finale, bet labai norėjau aukso medalio ir nenorėjau sustoti nepadaręs darbo iki galo. Pergalė gali turėti įtakos pasauliniame reitinge ir kilstelėti mane į geriausių ketvertą. Tai leistų praleisti pirmą kovą olimpinėse žaidynėse. Mintys jau sukasi apie Rio. Po atrankos turnyro šiek tiek pailsėsiu ir pradėsiu pasirengimą olimpinėms žaidynėms“, – čempiono titulu ir olimpiniu kelialapiu džiaugėsi E. Stanionis.

Olimpiniame atrankos turnyre 21-erių metų Europos čempionas E. Stanionis iškovojo keturias pergales. Aštuntfinalyje lietuvis 3:0 nugalėjo Albaną Beqiri iš Albanijos, ketvirtfinalyje 3:0 įveikė portugalą Paulą Felipę Bernardesą, pusfinalyje 3:0 pranoko moldavą Vasilijų Belousą, o finale buvo pajėgesnis už 2012 m. Londono olimpiados prizininką, 2015 m. Europos žaidynių vicečempioną, 2011 m. pasaulio ir Europos čempionatų prizininką Vincenzą Mangiacaprę.

Apdovanojimai

Sekmadienį finale kovos Evaldas Petrauskas. Svorio kategorijoje iki 64 kg antras pagal skirstymą E. Petrauskas susikaus su turnyro favoritu Azerbaidžanui atstovaujančiu Lorenzo Sotomayoru.

Londono olimpinis prizininkas E. Petrauskas taip pat jau užsitikrinęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Lietuvos boksininkai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo.

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius