Europos merginų čempionatuose – be pergalių

2017 liepos 10

Europos jaunių ir jaunimo merginų čempionatuose Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti pergalių. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusiame Europos čempionate dvi lietuvės buvo per žingsnį nuo medalių ir užėmė 5-ąsias vietas.

Dariaus Katkevičiaus treniruojamos Lietuvos rinktinės garbę gynė penkios lietuvės – viena jaunių ir keturios jaunimo čempionate. Europos čempionate teisėjavo ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius.Europos merginu cempionatas

Europos jaunių (15-16 metų) čempionate kovojo 115 boksininkių iš 19 šalių.

Svorio kategorijos iki 80 kg (6 dalyvės) kretingiškė Gabrielė Diekontaitė ketvirtfinalio kovoje taškais 1:4 pralaimėjo iki Europos čempionato finalo nukeliavusiai ir sidabro medalį laimėjusiai rusei Saltanatai Medenovai. Galutinėje Europos čempionato įskaitoje G. Diekontaitė užėmė 5 vietą.

Europos jaunimo (17-18 metų) čempionate, kuriame dalyvavo 111 boksininkių iš 24 valstybių, visos keturios lietuvės pirmąsias kovas pralaimėjo vienodu rezultatu.

Europos merginu cempionatas_LT rinktine

Svorio kategorijos iki 54 kg (14 dalyvių) tauragiškė Rugilė Altaravičiūtė vieningu teisėjų sprendimu 0:5 pralaimėjo turkei Ayten Cumentor.

Svorio kategorijoje iki 57 kg (16 dalyvių) vilnietė Kotryna Gelažnikaitė taip pat aštuntfinalyje 0:5 turėjo pripažinti prancūzės Victoire Piteau pranašumą.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (11 dalyvių) radviliškietė Žydrūnė Staškevičiūtė burtų dėka iškart pateko į ketvirtfinalį, kur 0:5 pralaimėjo Europos vicečempione tapusiai turkei Cagla Aluc. Galutinėje Europos čempionato rikiuotėje Ž. Staškevičiūtė užėmė 5 vietą.

Svorio kategorijoje iki 64 kg (14 dalyvių) kaunietė Vytautė Kupčiūnaitė aštuntfinalyje 0:5 nusileido airei Katelynn Phelan.

Daugiausia medalių jaunimo čempionate iškovojo rusės, jų sąskaitoje – 9 apdovanojimai: 4 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos. Pagal aukso medalius, antrą vietą užėmė varžybų šeimininkės bulgarės: 2 aukso ir 1 sidabro. Po 5 medalius iškovojo lenkės, ukrainietės ir turkės.

Jaunių čempionate daugiausia aukso medalių laimėjo anglės: 4 aukso ir 3 sidabro. Po 2 aukso medalius iškovojo turkės ir airės. Absoliučiai daugiausia apdovanojimų susižėrė rusės: 1 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos.