Europos U-22 čempionate išdalinti medaliai

2018 balandžio 03

news-art

Rumunijos mieste Tirgu Žiu baigėsi Europos jaunimo U-22 čempionatas, kuriame kovojo 279 boksininkai ir boksininkės iš 37-ių Senojo žemyno valstybių.

Daugiausia medalių Europos čempionate iškovojo Italijos boksininkai ir boksininkės, jų sąskaitoje – 9 apdovanojimai: 3 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos. Ukrainos atstovai laimėjo 8 medalius: 2 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos. Turkai pelnė 7 apdovanojimus: 3 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos. Į penketuką pateko ir mūsų kaimynai – Rusija laimėjo 6 medalius: 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos bei Lenkija – 5 medaliai: 1 aukso, po 2 sidabro ir bronzos.

Beje, Lenkijai visus medalius iškovojo merginos, o Rusijai – vaikinai.

Rusai tapo nugalėtojais Europos U-22 čempionato vaikinų komandinėje įskaitoje. Antrą vietą su 5 medaliais užėmė ukrainiečiai: 1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos. Gruzijos sąskaitoje – 4 medaliai: 1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos. Po aukso medalį taip pat iškovojo Baltarusijos, Italijos, Rumunijos ir Bulgarijos vaikinai.

Europos U-22 čempionate dalyvavo septyni Lietuvos boksininkai ir 1 boksininkė. Deja, visi pralaimėjimus patyrė jau pirmose kovose. Aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Austėja Aučiūtė. Burtų dėka į antrą ratą iškart patekusi lietuvė, galutinėje svorio kategorijos iki 64 kg rikiuotėje užėmė 5 vietą. A. Aučiūtę ketvirtfinalyje nugalėjusi italė Rebecca Nikoli tapo Europos čempione.

Vaikinų varžybose iš lietuvius nugalėjusių varžovų du pateko į finalus. Sidabro medalius iškovojo Saimoną Banį (iki 69 kg) įveikęs anglas Carlas Failas ir Vytautą Balsį (iki 75 kg) nugalėjęs gruzinas Giorgis Kharabadzė.

Europos čempionate teisėjavo ir Gintaras Šniukšta. Lietuviui buvo patikėta teisėjauti trejose finalo kovose.