IBA priėmė sprendimą dėl Rusijos ir Baltarusijos boksininkų

2022 kovo 05

news-art

Tarptautinė bokso asociacija (IBA) paskelbė kokių sankcijų sulauks Rusijos ir Baltarusijos sportininkai bei oficialūs asmenys dėl šių šalių vykdomo karo Ukrainoje. Ruso Umaro Kremliovo vadovaujama IBA paskelbė, kad IBA remsis Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) naujausiomis rekomendacijomis.

„Smerkdama olimpinių paliaubų pažeidimą ir karinius veiksmus prieš Ukrainą, IBA direktorių taryba nusprendė laikytis IOC rekomendacijų dėl IBA organizacijai priklausančių Rusijos ir Baltarusijos bokso federacijų boksininkų ir oficialių asmenų, įskaitant teisėjus. Jie nebus kviečiami ir jiems neleidžiama dalyvauti tarptautinėse bokso varžybose. Tais atvejais, kai to įgyvendinti per trumpą laiką neįmanoma dėl organizacinių ar teisinių priežasčių, jiems leidžiama dalyvauti tik kaip neutraliems sportininkams. Šis sprendimas įsigalios nedelsiant. IBA direktorių taryba taip pat pritarė IOC rekomendacijai atšaukti visus suplanuotus tarptautinius renginius Rusijoje ir Baltarusijoje. Šie sprendimai bus nuolat peržiūrimi“, – teigiama oficialiame pranešime, kuriame IBA siūlo visokeriopą pagalbą Ukrainos boksininkams.

Svarbiausios šiais metais numatytos bokso varžybos – gegužės mėnesį vyksiantys pasaulio moterų čempionatas Stambule (Turkija) ir Europos vyrų čempionatas Jerevane (Armėnija). Rusijos mieste Ulan Udėje liepos mėnesį buvo numatyta rengti Europos moterų čempionatą.

„Nacionalinės bokso federacijos laukėme daug operatyvesnio IBA sprendimo dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos boksininkams bei oficialiems asmenims. Dar prieš savaitę U. Kremliovas nuotoliniame posėdyje žadėjo Europos šalių federacijų vadovams imtis neatidėliotinų priemonių. Kodėl buvo taip delsiama, sunku atsakyti, nes IBA pozicijos šiuo klausimu neišgirdome. Nieko nepranešama ir dėl Rusijos valstybinės įmonės „Gazprom“ pašalinimo iš generalinio IBA rėmėjų gretų. To reikalavo nacionalinės bokso federacijos ir išgirdome U. Kremliovo pažadą, kad „Gazprom“ neliks IBA rėmėju. Jeigu šie klausimai nebus atsakyti artimiausiomis dienomis, kreipsimės į IBA, kad būtų pateikta visa informacija. Sieksime, kad „Gazprom“ neliktų nei kvapo bokso ringuose“, – sako Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

LBF atsisako bet kokių ryšių ar varžybų su Rusijos ir Baltarusijos atstovais. Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė atsisakė kovoti vasario 27 d. Bulgarijoje vykusio „Strandja“ turnyro finale su Rusijos Federacijos atstove. Vos prasidėjus karui buvo nuspręsta, kad Rusijos ir Baltarusijos boksininkai ir teisėjai nebus kviečiami į Lietuvoje organizuojamas tarptautines varžybas – kovo 15-20 d. Vilniuje vyksiantį Dano Pozniako ir kovo 30 d. Kaune prasidėsiantį Algirdo Šociko turnyrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »