Įspūdinga lietuvio pergalė Baltarusijoje

2019 vasario 06

news-art

Jaunieji Lietuvos boksininkai iškovojo tris medalius Baltarusijos mieste Oršoje vykusiame tarptautiniame Anatolijaus Kolchino vardo turnyre. Jame dalyvavo 74 boksininkai iš 7 valstybių.

Lietuvos jaunimo iki 22 metų rinktinės sudėtyje, kuri ruošiasi Europos čempionatui, kovojo 5 lietuviai.

Turnyro čempionu tapo Robertas Jokulys. Svorio kategorijoje iki 91 kg lietuvis iškovojo abi įtikinamas pergales. Pusfinalyje R. Jokulys jau pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš rusą Vladimirą Radionovą. Vieno raundo lietuviui pakako ir finale. Lietuvis nukovė baltarusį Vadimą Marozą, kai pirmame raunde teisėjas nutraukė kovą.

Finaluose kovojo dar du Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 81 kg Ąžuolas Zubė pusfinalyje vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo italą Federicą Antonacį. Finalo kovoje lietuvis turėjo pripažinti baltarusio Aleksejaus Alfioro pranašumą taškais 1:4 ir tenkinosi sidabro apdovanojimu.

Sidabrą laimėjo ir Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg pirmoje kovoje Lietuvos boksininkas taškais 4:1 nugalėjo rusą Glebą Goliką, o pusfinalyje jam be kovos buvo įskaityta pergalė prieš baltarusį Antoną Stelmachovą. Finale V. Balsį sustabdė rusas Šahobzonas Šukurovas, laimėjęs taškais 4:1.

Svorio kategorijos iki 69 kg aštuntfinalyje Saimonas Banys taškais 0:5 pralaimėjo iki finalo nužygiavusiam rusui Ivanui Stupinui.

Svorio kategorijoje iki 60 kg Gilvinas Lukošiūnas ketvirtfinalyje 0:5 turėjo pripažinti turnyro čempionu tapusio baltarusio Dmitrijaus Dziaškevičiaus pranašumą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą.

3 medalius – 1 aukso ir 2 sidabro iškovojusi Lietuvos rinktinė komandinėje įskaitoje užėmė 4 vietą. Lietuviai į priekį praleido Lenkijos, Italijos ir nugalėtoja tapusios varžybų šeimininkės Baltarusijos rinktines. Už lietuvių nugarų liko rusai, čekai ir turkmėnai.

Turnyre Baltarusijoje teisėjavo ir lietuvis Mindaugas Urbonavičius.

Lietuvos U-22 rinktinei A. Kolchino turnyras yra vienas iš pasirengimo Europos čempionatui etapų. Europos jaunimo pirmenybės vyks kovo 7-18 d. Vladikaukaze (Rusija).