Ištraukti Europos čempionato burtai

2017 birželio 16

news-art

Ukrainoje birželio 16 dieną prasideda Europos suaugusiųjų čempionatas, kuriame kovos septyni Lietuvos boksininkai. Šiandien ištraukus burtus, paaiškėjo lietuvių varžovai.

Pirmas į ringą Charkove kops svorio kategorijoje virš 91 kg (21 dalyvis) kovojantis Mantas Valavičius. Penktadienį 26-erių metų Lietuvos supersunkiasvoris susikaus su rusu Maksimu Babaninu. 28-erių metų Rusijos čempionato prizininkas nuo 2012 m. kovoja WSB lygoje, dalyvavo 2016 m. olimpinėse atrankos pasaulio ir Europos zonos varžybose, tačiau kelialapio į olimpiadą neiškovojo. M. Babaninui, kuris 2007 m. tapo Europos jaunimo čempionu, tai bus pirmasis Europos suaugusiųjų čempionatas.

„Mantui jau pirmoje kovoje teko labai pajėgus varžovas, kuris jau keletą metų nuolat patenka tarp Rusijos čempionato prizininkų ir turi sukaupęs daug patirties profesionalų WSB lygoje“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Svorio kategorijoje iki 91 kg (25 dalyviai)  Tadas Tamašauskas burtų dėka iškart pateko į antrą etapą. Birželio 20 dieną lietuvis susitiks su baltarusio Vladislavo Smiahliko ir rumuno Catalino Cristea kovos nugalėtoju.

„Tadui burtai buvo palankūs. Pirma kova vyks tik antradienį, bus pakankamai laiko pasirengti ir išstudijuoti būsimą varžovą. Jeigu lydės sėkmė, Tadas tikrai gali pretenduoti į Europos čempionato medalį“, – tvirtina V. Bružas.

Svorio kategorijoje iki 81 kg (27 dalyviai) Europos čempionato debiutantas 23-ejų metų Paulius Zujevas birželio 18 dieną sekmadienį susitiks su dvejais metais jaunesniu švedu Dennisu Kauferiu.

„Varžovas nematytas, švedui taip pat bus debiutas Europos pirmenybėse. Debiutantų dvikovoje daug lems psichologinis nusiteikimas. Pauliui reikia atiduoti visą save ir viskas yra jo rankose“, – sako V. Bružas.

Burtai buvo negailestingi Europos čempionato debiutantui 19-ečiui Saimonui Baniui. Svorio kategorijos iki 69 kg (30 dalyvių) pirmoje kovoje lietuvis birželio 17 dieną (šeštadienį) susitiks su penktuoju skirstytu anglu Paty McCormacku. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiados dalyvis P. McCormackas, praėjusiame 2015 m. Europos čempionate kovojo lengvesnėje iki 64 kg svorio kategorijoje ir iškovojo sidabro medalį. Pusfinalyje anglas įveikė lietuvį Evaldą Petrauską.

„Saimono laukia debiutas Europos suaugusiųjų čempionate ir jau antras Europos čempionatas šiais metais, nes jis dar dalyvavo ir kovo mėnesį vykusiame jaunimo iki 22 metų čempionate. Varžovas teko tituluotas, bus sunku, bet debiutantams kartais sekasi“, – optimizmo nestokoja Lietuvos rinktinės treneris.

Svorio kategorijoje iki 64 kg (25 dalyviai) Londono olimpiados prizininkas 25-erių metų Evaldas Petrauskas yra skirstytas ketvirtuoju ir iškart pateko į antrą Europos čempionato etapą. Praėjusio Europos čempionato prizininkas aštuntfinalyje birželio 19 d. susitiks su italu Paolo de Lernia, kuris pirmoje kovoje taškais 5:0 (29:28 29:28 29:28 29:28 29:28) įveikė turką Yasiną Yilmazą.

„Evaldui teko geri burtai. Tikiuosi, kad jis dabar yra optimalios sportinės formos ir gali iškovoti ne tik kelialapį į pasaulio čempionatą, bet ir Europos čempionato medalį“, – teigia V. Bružas.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (24 dalyviai) 24-erių metų Edgaras Skurdelis birželio 18 dieną kovos su 2013 m. pasaulio čempionu ir Rio de Žaneiro olimpiados dalyviu Azerbaidžano čempionu Javidu Chalabiyevu.

„Edgarui burtai buvo labai nepalankūs ir jau pirmoje kovoje teko pasaulio čempionas. Tačiau tikiu, kad jis gali lygiai kovoti su tituluotu varžovu, nes Europos čempionatui pasirengė tikrai gerai ir yra geros sportinės formos“, – sako V. Bružas.

Vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų, net 14-a kartų Lietuvos čempionas Marius Vyšniauskas Europos čempionate dalyvaus po 7 metų pertraukos. 30-etis M. Vyšniauskas burtų dėka pateko į antrą svorio kategorijos iki 52 kg (18 dalyvių) etapą ir birželio 19 dieną susitiks su 21-erių metų Vokietijos čempionu Tariku Omaru Ibrahimu.

„Mariaus pusėje – patirtis. Jam tai bus jau trečias Europos čempionas, o jo varžovas tik pradeda kovas tarp suaugusiųjų. Kovosim ir tikimės pergalės“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris V. Bružas.

Iš viso Europos čempionate dalyvauja 234 boksininkai iš 39-ių valstybių. Kiekvienoje svorio kategorijoje į geriausių aštuntuką patekę boksininkai iškovos ir kelialapį į šių metų pasaulio čempionatą.

Visose dešimtyje svorio kategorijų boksininkus delegavo aštuonios valstybės: Azerbaidžanas, Baltarusija, Anglija, Vokietija, Italija, Lenkija, Rusija ir čempionato šeimininkė Ukraina. Po devynis boksininkus atstovauja Bulgarijai, Airijai, Škotijai ir Turkijai, po aštuonis – Armėnijai, Gruzijai, Vengrijai ir Rumunijai.

Po septynis boksininkus atstovauja Lietuvai ir Moldovai. Mūsų kaimynių – Estijos garbę gina trys, o Latvijos – du boksininkai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »