LBF VK posėdis ir jo sprendimai

2020 rugsėjo 07

news-art

Rugsėjo 4 dieną vyko jau 3-čias šiais metais Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Jo metu supažindinta su atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybų tvarkaraščiu, pristatyti Sporto įstatymo siūlomi pakeitimai, nustatyta LBF eilinės ataskaitos konferencijos data, taip pat patvirtintas atnaujintas 2020 metų LBF varžybų kalendoriaus projektas.

Jame dalyvavo visi aštuoni VK nariai. Svečio teisėmis posėdyje lankėsi ir Vilniaus bokso federacijos prezidentas Olegas Mamedovas.

Posėdyje LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pristatė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) „Task Force“ komisijos, atsakingos už bokso sporto šakos atranką į Tokijo olimpines žaidynes pateiktą informaciją. Europos zonos atrankos turnyras tęsis nuo to paties etapo, kuriame buvo sustabdytos Londone vykusios atrankos varžybos. Planuojama, kad Europos zonos turnyras vyks kitų metų vasario mėnesį. Jame kovos Gabrielė Stonkutė, kuriai Londone taip ir neteko kopti į ringą. Pasaulinis olimpinių žaidynių atrankos turnyras numatytas 2021 m. gegužės mėnesį. Jame turėtų dalyvauti daugiau Lietuvos boksininkų ir boksininkių.

Generalinis sekretorius VK narius taip pat supažindino su naujo Sporto įstatymo projekto pakeitimais, buvo atkreiptas dėmesys į tuos pakeitimus, kurie labiausiai įtakos sporto federacijų darbus: Sporto registro atsiradimas, privalomas kasmetinis veiklos auditas, numatoma nuo kitų metų privalomai pasirašyti sutartis su rinktinių nariais, jaunimo bei suaugusiųjų vyrų bei moterų. Taip pat aptarti Sporto rėmimo fondo pakeitimai ir tai, kad fonde lieka trys finansuojamos sritys.

Patvirtintas 2020 metų LBF biudžeto projektas. Šiemet planuojamas rekordiškai didelis biudžetas. Numatoma, kad įvairių programų finansavimas sudarys 400 tūkst. eurų. Planuojamos 325 tūkst. eurų išlaidos. LBF biudžeto projektas bus pateiktas tvirtinti eilinėje ataskaitos konferencijoje. VK nusprendė eilinę LBF ataskaitos konferenciją šaukti spalio 3 d. Kėdainiuose. Patvirtintas naujas LBF rugsėjo – gruodžio mėn. varžybų kalendorius, po to, kai paaiškėjo Europos jaunių, jaunimo ir U22 čempionatų tvarkaraščiai bei buvo išspręsti kiti organizaciniai klausimai dėl koronaviruso pandemijos. (Atnaujintas varžybų kalendorius pridedamas).

Atsižvelgiant į AIBA rekomendacijas, nutarta 2020 m. skelbti geriausių bokso atstovų šias nominacijas: geriausias boksininkas vyras, geriausia boksininkė moteris, geriausias boksininkas ir boksininkė jaunimo amžiaus grupėje, taip pat geriausi: treneris, teisėjas, geriausia sporto mokykla ir kt. VK priėmė nutarimą dėl apdovanojimų boksui nusipelniusiems žmonėms. 50 metų jubiliejaus proga apdovanoti LBF viceprezidentą Gintautą Statkevičių, 60 metų proga Kalvarijos bokso trenerį Algį Bagdonavičių, 55 metų proga padėka pagerbti Kalvarijos bokso klubo vadovą Arvydą Grabauską.

Į LBF priimti du nauji nariai: VšĮ „Ringo karalius“ ir asociacija Vilniaus bokso federacija. „Ringo Karalius“ jau daugelį metų vykdo tarptautinį Viliaus Buikos bokso turnyrą, treniruoja vaikus ir ruošia juos Europos čempionatams. Vilniaus bokso federacija susikūrė šiemet privačių klubų iniciatyva. LBF VK narys, atsakingas už klubus, pasiūlė eilinės ataskaitos konferencijos metu svarstyti klausimą dėl stojimo mokesčio. Šiuo metu jis yra 500 eurų, siūlymas būtų pakelti iki 1000 eurų.

Nutarta kurti interaktyvią bokso suvestinę. Ši iniciatyva LBF nieko nekainuos, bet bus patrauklus įrankis plėtoti boksą ir pritraukti jaunuosius sportininkus socialinių tinklų erdvėje.

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako turnyrą 2021 metais nutarta vykdyti jauniesiems boksininkams, gimusiems nuo 2002 m. sausio 1 d. iki 2003 m. gruodžio 31 d. Tarptautinis turnyras būtų atranka į Lenkijoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą, kuris buvo nukeltas iš 2020 į 2021 metus dėl koronaviruso pandemijos ir vyks pagal šių metų amžiaus grupes. Tuo tarpu Lietuvos čempionatas bus atranka į Europos jaunimo čempionatą.

Patvirtintas atnaujintas 2020 m. rugsėjo – gruodžio mėn. LBF kalendoriaus projektas:

1. Lietuvos jaunių rajonų vaikinų ir merginų čempionatas rugsėjo 23-26 d., Kėdainiai;
2. Tarptautinis visų amžiaus grupių V. Buikos turnyras rugsėjo 25-27 d., Kaunas;
3. Lietuvos jaunučių rajonų ir didžiųjų miestų vaikinų ir merginų čempionatas spalio 7-10 d., N. Akmenė ir Marijampolė;
4. Tarptautinis A. Šociko turnyras spalio 14-17 d., Kaunas;
5. Lietuvos Nacionalinis jaunių vaikinų ir merginų čempionatas spalio 20-24 d., Panevėžys;
6. Tarptautinis V. Karpačiausko visų amžiaus grupių turnyras lapkričio 4-7 d., Panevėžys;
7. Lietuvos jaunių didžiųjų miestų vaikinų ir merginų čempionatas lapkričio 4-7 d., Panevėžys;
8. Lietuvos Nacionalinis jaunučių vaikinų ir merginų čempionatas lapkričio 10-14, Pasvalys;
9. Europos jaunimo čempionatas lapkričio 11-23 d,. Budva (Juodkalnija);
10. Lietuvos Nacionalinis suaugusiųjų čempionatas lapkričio 17-21 d., Kaunas;
11. Europos jaunių čempionatas lapkričio 23 – gruodžio 3 d., Sofija (Bulgarija);
12. Kėdainių tarptautinis turnyras gruodžio 3-4, Kėdainiai;
13. Europos U22 čempionatas gruodžio 8-18 d., Olbija (Italija);
14. Tarptautinis Gintarinių pirštinių turnyras gruodžio 10-12, Klaipėda;
15. Kauno Šančių sporto ir sveikatingumo centro Kalėdinis turnyras gruodžio 10-12 d., Kaunas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »