Lietuva – Europos čempionato dešimtuke

2016 birželio 16

news-art

Europos jaunimo čempionate Anapoje (Rusija) du medalius iškovojusi Lietuvos rinktinė komandinėje įskaitoje pateko tarp dešimties geriausių. Sidabro ir bronzos medalius laimėję jaunieji Lietuvos boksininkai Europos čempionate pasidalijo 7-10 vietas su tiek pat apdovanojimų pelniusiais lenkais, anglais ir airiais.

Iš Rusijos grįžusius Lietuvos jaunimo rinktinės boksininkus ir trenerius Miroslavą Krepštulį, Vincą Murauską ir Stasį Balčiauską bei Europos čempionate teisėjavusį Vilmantą Bobiną, Vilniaus oro uoste sveikino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga ir generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, tėvai bei draugai.

DSC_0944

Medalis – paskata stengtis dar labiau

Europos vicečempionu tapęs šilutiškis Vytautas Balsys (iki 75 kg) sako, kad sėkmingas sezonas suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir skatina dar labiau stengtis:

„Nuotaikos puikios, nes man tai paskutiniai metai jaunimo grupėje ir šie metai susiklostė tikrai puikiai. Europos čempionate iškovojau sidabro medalį, laimėjau Vilniuje vykusį tarptautinį Dano Pozniako turnyrą. Tai – geriausias mano sezonas ir tai bus paskata stengtis dar labiau ir siekti sėkmingai pereiti į suaugusiųjų boksą. Turim tokius pavyzdžius, kaip Eimantas Stanionis, Evaldas Petrauskas, patys irgi sieksim tokių pat aukštumų“.

Europos čempionate V. Balsys iškovojo tris pergales ir tik finale turėjo pripažinti varžybų šeimininko Rusijos boksininko pranašumą.

„Prieš čempionatą turėjom dviejų savaičių stovyklą Rusijoje ir treniravomės su stipriomis Rusijos, Serbijos, Bulgarijos rinktinėmis. Pasirengimas buvo tikrai geras. Europos čempionate visos kovos buvo labai sunkios, nes teko pajėgūs varžovai. Finalo kova buvo lygi, nesijaučiu stipriai pralaimėjęs. Varžovui padėjo ir namų sienos bei savų žiūrovų palaikymas“, – sakė V. Balsys.

Prizininku tapo antrą kartą

DSC_0986

Europos čempionato bronzos medalį iškovojo Artūras Zinkovskis (iki 52 kg). Tai jau antras kėdainiškio laimėtas medalis Europos čempionatuose. Prieš dvejus metus A. Zinkovskis laimėjo bronzą Europos jaunių čempionate.

„Man tai– didžiausia pergalė. Nors laimėjau medalį ir Europos jaunių čempionate, bet šis medalis man svarbesnis. Aišku, norėjosi užkopti ant aukštesnės prizininkų pakylos, bet pusfinalyje teko pripažinti tituluoto varžovo – dukart Europos jaunių čempiono iš Azerbaidžiano pranašumą. Kova buvo apylygė, turėjau galimybių laimėti, bet nepavyko, – teigė A. Zinkovskis. – Prieš čempionatą tikėjausi medalio. Turėjome dviejų savaičių treniruočių stovyklą su stipriais Rusijos, Bulgarijos ir Serbijos rinktinių boksininkais. Pasirengėme tikrai gerai ir tai davė rezultatus“.

Auga perspektyvi karta

„Labai džiaugiamės, čempionatas buvo labai sėkmingas. Visada norisi aukso medalio, bet esame labai patenkinti rezultatais, ne tik tų vaikinų, kurie iškovojo medalius, bet ir visos rinktinės boksininkais. Vaikinai kovojo iki galo, atidavė visas jėgas. Visi vaikinai turi tvirtą charakterį, todėl jeigu sieks užsibrėžto tikslo ir daug dirbs treniruotėse, jų laukia šviesi ateitis bokso ringe. Dar anksti apie tai spręsti, bet manau, kad bent pusė šios jaunimo rinktinės ateityje gali papildyti suaugusiųjų rinktinę“, – sakė Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Miroslavas Krepštulis.

Europos čempionate per žingnį nuo medalio liko Marekas Korolkovas. Svorio kategorijoje virš 91 kg M. Korolkovas pralaimėjo ketvirtfinalyje. DSC_1055 (1)

Iš viso Europos jaunimo čempionate kovojo septyni Lietuvos boksininkai. Keturi pralaimėjo pirmąsias kovas.

Gilvinas Lukošiūnas (iki 60 kg) po atkaklios kovos taškais 1:2 pralaimėjo gruzinui Giorgui Chargazijai. Saimonas Banys (iki 69 kg) taškais 1:2 turėjo pripažinti lenko Granto Eryko Apresyano pranašumą. Vilandas Valčiukas (iki 81 kg) taškais 1:2 pralaimėjo italui Salvatorei Scalai. Robertas Jokulys (iki 91 kg) taškais 0:3 pralaimėjo gruzinui Nikolozui Begadzei.

Čempionato šeimininkų triumfas

Europos čempionate kovojo 28-ių valstybių atstovai. Daugiausia medalių susižėrė Rusijos boksininkai. Varžybų šeimininkai laimėjo 8 aukso ir 1 sidabro medalius. Likusius aukso medalius pasidalijo italas ir gruzinas.

Gruzijos boksininkai komandinėje rikiuotėje užėmė antrą vietą, jie laimėjo 1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimus. Trečią-penktą vietas pasidalijo po vieną sidabro ir tris bronzos medalius laimėję armėnai, azerbaidžaniečiai ir ukrainiečiai. Po du apdovanojimus iškovojo Italijos, Lenkijos, Anglijos, Airijos ir Lietuvos rinktinės.

Iš viso medalius laimėjo 15-os šalių boksininkai.

Alfredo Pliadžio nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »