Lietuvis tapo Kličko turnyro prizininku

2016 rugsėjo 20

Ukrainoje jau 18-ą kartą surengtas tradicinis daugkartinių pasaulio profesionalų bokso čempionų brolių Vitalijaus ir Vladimiro Kličko jaunimo turnyras. Berdičevo mieste šiais metais kovojo net 131 boksininkas iš 14 šalių – Lietuvos, Ukrainos, Alžyro, Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Gruzijos, Izraelio, Irano, Kazachstano, Kirgizijos, Moldovos, Suomijos ir Dagestano respublikos (Rusija).

Trenerio Gyčio Vaitkaus treniruojamos Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtyje kovoje penki boksininkai.

Antrus metus iš eilės medalį Kličko turnyre iškovojo šilutiškis Vytautas Balsys. Svorio kategorijoje iki 75 kg Lietuvos boksininkas pirmoje kovoje taškais 2:1 įveikė ukrainietį Jevgenijų Pavlovskį, o ketvirtfinalyje 3:0 pranoko Azerbaidžano atstovą Gadžį Dilbazovą. Praėjusių metų turnyro vicečempionas pusfinalyje taškais 0:3 turėjo pripažinti ukrainiečio Ivano Papakino pranašumą ir šįkart tenkinosi bronzos apdovanojimu.

vytautas-balsys

Be medalio Kličko turnyre, šiais metais V. Balsys taip pat tapo Europos jaunimo vicečempionu ir laimėjo Vilniuje vykusį tarptautinį Dano Pozniako vardo turnyrą.

Kitiems Ukrainoje kovojusiems Lietuvos boksininkams nepavyko iškovoti medalių. Kėdainiškis Artūras Zinkovskis svorio kategorijos iki 56 kg pirmoje kovoje taškais 1:2 pralaimėjo iraniečiui Ammirrezai Mohammadvezkourui.

69 kg pasvalietis Saimonas Banys 0:3 pralaimėjo kazachui Sadryddinui Akhmedovui.

Per žingsnį nuo medalio liko D. Pozniako turnyro vicečempionas klaipėdietis Vilandas Valčiukas. Svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinalyje lietuvis taškais 1:2 pralaimėjo ukrainiečiui Andrejui Isakovui.

Svorio kategorijoje virš 91 kg vilnietis Marekas Korolkovas 0:3 pralaimėjo Magamedui Abdulajevui iš Azerbaidžano.

Kličko turnyre, kuriame teisėjavo ir lietuvis Mindaugas Urbonavičius, varžybos vyko dešimtyje svorio kategorijų. Net penkiose laimėjo varžybų šeimininkai ukrainiečiai. Du aukso apdovanojimus iškovojo Kazachstano, po vieną Azerbaidžano, Gruzijos ir Baltarusijos rinktinės.

Pernai Kličko turnyre jaunieji Lietuvos boksininkai iškovojo keturis medalius – po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos ir komandinėje rikiuotėje užėmė trečią vietą, į priekį praleidę tik armėnus ir varžybų šeimininkus ukrainiečius.