Lietuvos jaunių bokso pirmenybėse paaiškėjo naujieji šalies čempionai

2023 gegužės 07

Baigėsi gegužės 3-6 dienomis Palangos sporto centro arenoje vykęs Lietuvos jaunių bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei pusantro šimto šalies boksininkų.

Iš viso Lietuvos jaunių bokso čempionate pirštines surėmė 157 dalyviai – 124 vyrai ir 33 moterys. Sportininkai vyrai varžėsi keturiolikoje svorio kategorijų. Tuo metu boksininkės moterys – vienuolikoje svorio kategorijų.

Lietuvos jaunių čempionėmis tapo tauragiškė Milda Altaravičiūtė (svorio kategorija iki 48 kg), kaunietė Viltė Polujanskė (iki 50 kg), šilutiškė Enrika Miknevičiūtė (iki 52 kg), vilnietės Akvilė Kalesinskaitė (iki 54 kg) ir Jelizaveta Jakimova (iki 57 kg) bei tauragiškė Luka Vitkutė (iki 60 kg).

Aukso medaliais taip pat pasidabino biržietė Irutė Skvireckaitė (iki 63 kg), kaunietė Gustė Gataveckaitė (iki 66 kg), biržietė Aistė Kupčiūnaitė (iki 70 kg), vilnietė Patricija Kriukovaitė (iki 75 kg) ir Kamilė Balukevičiūtė (virš 80 kg) iš Vilniaus rajono.

Tarp vyrų geriausiai pasirodė ir Lietuvos čempionais tapo Povilas Meškevičius (iki 44 kg) iš Kauno rajono, biržietis Nojus Stanišauskas (iki 48 kg), alytiškis Oskaras Pliauga (iki 50 kg), kalvariškis Simonas Puniškis (iki 52 kg), jonaviškis Matas Grigorianas (iki 54 kg), panevėžietis Matas Čiplys (iki 57 kg) ir pasvalietis Giedrius Bačianskas (iki 60 kg).

Auksinius apdovanojimus taip pat iškovojo Radoslavas Pilatas (iki 63 kg) iš Vilniaus rajono, vilnietis Vladimiras Abramovas (iki 66 kg), panevėžietis Dovydas Vasiliauskas (iki 70 kg), kėdainiškis Kevinas Adamonis (iki 75 kg), pasvalietis Danielius Baltrušaitis (iki 80 kg) ir vilnietis Ervinas Sevčenko (virš 80 kg).

Vyrų grupėje alytiškis Jokūbas Nedzinskas čempionu tapo po to, kai svorio kategorijoje iki 46 kg nesulaukė jokios konkurencijos – daugiau vaikinų į šią svorio kategoriją nesiregistravo.

Daugiausiai apdovanojimų – net 17 (4 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos) – iškovojo 29 atstovus varžybose turėję Vilniaus sportininkai.

Antrąją vietą medalių rikiuotėje užėmė 12 apdovanojimų (2 aukso, 2 sidabro ir 8 bronzos) pelnę Kauno sportininkai, trečiąją vietą dalijosi po 5 medalius (po 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos) iškovoję Panevėžio ir Pasvalio sportininkai.

„Džiugina šiame čempionate dalyvavusių jaunių grupės boksininkų skaičius ir tai, kad į Palangą sportininkai atvyko iš tolimiausių Lietuvos kampelių – čempionate dalyvavo boksininkai iš 20 skirtingų šalies regionų.

Tikimės, kad pavyks pakartoti praėjusių metų sėkmę ir, jei aplinkybes leis, į Lietuvą parvežti medalius iš Rumunijoje vyksiančio Europos jaunių čempionato“, – teigė Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius