Olimpinių kelialapių sieks 10 lietuvių

2020 sausio 31

news-art

Lietuvos bokso federacija patvirtino nacionalinės rinktinės sudėtį, kuri sieks kelialapių į šių metų Tokijo olimpines žaidynes. Moterų ir vyrų rinktinėms atstovaus po 5 boksininkes ir boksininkus.

Pasirengimą atrankos turnyrams treniruočių stovyklose jau pradėjo Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 57 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg), Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) ir Algirdas Baniulis (virš 91 kg).

„Kaune jau vyko dvi treniruočių stovyklos, pirmoji buvo skirta fiziniam pasirengimui. Antroje stovykloje, kuri surengta kartu su Ukrainos komanda, daugiausia dėmesio skirta technikai ir taktikai. Vasario 2-8 d. dalyvausime tarptautiniame turnyre Vengrijoje. Prestižiniame „Istvan Bocskai“ turnyre bus gera galimybė pajausti varžybų ritmą bei išbandyti jėgas su pajėgiais varžovais. Vėliau rengsime stovyklą Baltarusijoje. O prieš atrankos turnyrą Londone, vyksime į Angliją ir treniruosimės Šefildo olimpinėje bazėje, kartu su Anglijos ir kitų pajėgiausių Europos šalių boksininkais“, – apie pasirengimą pasakojo Lietuvos vyrų rinktinės treneris Vidas Bružas.

Pirmasis atrankos turnyras, kuriame kovos Europos boksininkai, vyks kovo 14-24 d. Londone. Pasaulinis atrankos turnyras Paryžiuje vyks gegužės 11-25 d.

Vis dar lieka nežinomybė, ar dėl olimpinio kelialapio kovos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 9 vietą užėmęs Europos čempionas Eimantas Stanionis. Jam kliūčių gali sudaryti sutartis su profesionalų bokso agentūra. Jeigu profesionalų ringe pergales skinančiam E. Stanioniui bus suteiktas leidimas, jis dalyvaus pasauliniame atrankos turnyre Paryžiuje.

Pasirengimą olimpinių žaidynių atrankai pradėjo ir Lietuvos moterų bokso rinktinė. Dėl olimpinių kelialapių kovos Rugilė Altaravičiūtė (svorio kategorija iki 51 kg), Ana Starovoitova (iki 60 kg), Austėja Aučiūtė (iki 69 kg) bei Gabrielė Stonkutė ir Iveta Lešinskytė (abi iki 75 kg).

Europos jaunimo čempionė G. Stonkutė praėjusią savaitę debiutavo suaugusiųjų tarptautinėse varžybose Bulgarijoje. Artimiausiu metu Lietuvos boksininkės vyks į treniruočių stovyklas Lenkijoje ir Ukrainoje.

„Praėjusiais metais I. Lešinskytė pasaulio čempionate bei Europos žaidynėse užėmė penktąsias vietas. Ji įrodė, kad yra vos per žingsnį nuo prizinių vietų. Kitos merginos taip pat yra pajėgios kovoti dėl olimpinių kelialapių. Todėl tikimės, kad Tokijo žaidynės taps istorinėmis ir jose pirmą kartą dalyvaus Lietuvos boksininkė“, – teigia Lietuvos moterų bokso rinktinės treneris Darius Katkevičiaus.

Lietuvos boksininkai yra dalyvavę visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »