Paaiškėjo E.Petrausko varžovas pasaulio čempionate

2017 rugpjūčio 25

news-art

Vokietijos mieste Hamburge prasidėjo pasaulio bokso čempionatas. 19 kartą vyksiančiame pasaulio čempionate dešimtyje svorio kategorijų kovos 243 boksininkai iš 75 valstybių.

Visose svorio kategorijose savo šalies atstovus turi Vokietija, Kazachstanas ir Uzbekistanas, po devynis boksininkus atstovaus Italijai, Anglijai, Australijai, Kubai ir Rusijai, po aštuonis – Ukrainai ir Indijai.

Planetos pirmenybėse kovos vienintelis Lietuvos atstovas – 2012 m. Londono olimpiados bei 2015 ir 2017 m. Europos čempionatų prizininkas Evaldas Petrauskas. 25 metų E. Petrauskui tai bus jau ketvirtas pasaulio čempionatas. Geriausiai lietuviui sekėsi 2013 m. Almatoje (Kazachstanas) vykusiame čempionate, kur E. Petrauskas iškovojo dvi pergales ir užėmė 7 vietą. 2011 ir 2015 m. čempionatuose lietuvis pralaimėjo pirmąsias kovas.Pasaulio cempionato logotipas

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad E. Petrauskas pirmoje svorio kategorijos iki 64 kg kovoje penktadienį vakare susitiks su trejais metais jaunesniu, bet vienuolika centimetrų aukštesniu Kanados atstovu Arturu Bijarslanovu.

174 cm ūgio A. Bijarslanovas gimė Rusijos Federacijai priklausančios Dagestano respublikos sostinėje Machačkaloje. Dar vaikystėje jo šeima persikėlė gyventi į Torontą ir „Čečėnų vilku“ vadinamas A. Bijarslanovas atstovauja Kanadai.

Skambiausi 22 metų A. Bijarslanovo laimėjimai – Amerikos Konfederacijos čempionatų bronzos medaliai 2015 ir 2017 m. 2015 m. jis tapo Pan Amerikos žaidynių čempionu, kai Toronte vykusiame finale įveikė tituluotą kubietį Yasnierą Toledo.

Pasaulio čempionatuose A. Bijarslanovas debiutavo 2015 metais, tačiau jau pirmame rate burtai jį suvedė su šios svorio kategorijos pasaulio čempionato favoritu Azerbaidanui atstovaujančiu Lorenzo Sotomayoru ir čempionatas kanadiečiui baigėsi jau po pirmos kovos. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje A. Bijarslanovas iškovojo vieną pergalę ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą.

A. Bijarslanovas jaunių varžybose dukart yra susitikęs su Eimantu Stanioniu. Abu kartus pergales iškovojo lietuvis. 2012 m. pasaulio jaunių čempionate E. Stanionis įveikė A. Bijarslanovą po atkaklios kovos 12:11, o Vokietijoje vykusio Branderburgo turnyro pusfinalyje dabar profesionalų ringe kovojantis Lietuvos boksininkas laimėjo taškais 13:10.

Pasaulio cempionato burtaiE. Petrausko kova su A. Bijarslanovu prasidės penktadienį apie 21:20 val. Lietuvos laiku. Tiesiogiai pasaulio čempionato kovas galite stebėti oficialioje čempionato svetainėje: http://boxing2017.com/live/

E. Petrausko ir A. Bijarslanovo kovos nugalėtojas pasaulio čempionato aštuntfinalyje susitiks su septintuoju skirstytu Elvisu Rodriguezu iš Dominikos Respublikos.

Pasaulio čempionate teisėjaus ir lietuvis Gintaras Šniukšta.

Po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos boksininkai pasaulio čempionatuose iškovojo 5 medalius. 1993 m. sidabrą laimėjo Vitalijus Karpačiauskas, 1995 m. bronzos medalius laimėjo V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis, 2007 m. bronzą iškovojo Daugirdas Šemiotas, o 2011 m. – Egidijus Kavaliauskas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »