Pozniako turnyro finalai Siemens arenoje

2020 kovo 09

news-art

Kovo 9-13 dienomis Vilniuje vyks pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo tarptautinis bokso turnyras. Jau 15-us metus iš eilės vyksiantis jaunimo turnyras yra vienas didžiausių Europoje ir įtrauktas į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių.

D. Pozniako turnyre kovos 64 boksininkai iš 9 valstybių. Jie išsidalins medalius 10-yje svorio kategorijų.

„Vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras grįžta į didžiausią sostinėje „Siemens“ areną. Čia kovo 13 dieną vyks finalinės kovos dėl aukso medalių. D. Pozniako turnyro finalai „Siemens“ arenoje vyko ir 2016 metais. Tada lemiamos kovos sutraukė net 4 tūkst. žiūrovų. Ne mažesnio ažiotažo tikimės ir šiais metais. Už galimybę rengti finalus didžiausioje sostinės arenoje dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei. Taip pat norime padėkoti turnyro rėmėjams „Švaros broliai“ ir „Forum“ sporto klubui. Tikimės, kad sulauksime tinkamo dėmesio ir iš Sporto rėmimo fondo“, – sakė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Didžiausią komandą turės šeimininkai. Turnyre kovos 24 lietuviai. Ukrainos komanda į Vilnių atsivežė 13 boksininkų, net 10 sportininkų bus iš tolimosios Indijos. Be minėtų valstybių, Vilniuje taip pat kovos Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Škotijos ir Kirgizijos atstovai.

„D. Pozniako turnyre ketino dalyvauti beveik dvidešimties valstybių rinktinės. Tačiau koronoviruso baimė sumažino dalyvių skaičių. Paskutiniu momentu į turnyrą atsisakė atvykti Sakartvelo, Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos ir dar kelių šalių atstovai. Labai stiprią komandą atsivežė Ukraina, kuri yra viena stipriausių pasaulyje. Tikimės, kad šiais metais pavyks aukso medalių iškovoti ir jauniesiems Lietuvos boksininkams“, – teigia LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

2019 metais D. Pozniako turnyre lietuviai iškovojo 7 medalius – 2 sidabro ir 5 bronzos.

Pirmadienį Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje 17.00 val. prasidėsiančiame turnyre vyks 12 kovų.

D.Pozniako turnyro programa
Vilniaus kolegijos Didžioji sporto salė (Studentų g. 39) renginys nemokamas

Kovo 9 d. (pirmadienis) 17 val. varžybų atidarymas ir preliminarios kovos;
Kovo 10 d. (antradienis) 13 val. preliminarios kovos;
Kovo 11 d. (trečiadienis) 13 val. ketvirtfinaliai;
Kovo 12 d. (ketvirtadienis) 13 val. pusfinaliai.

„Siemens“ arena (bilietus platina „Tiketa“)
Kovo 13 d. (penktadienis) 17 val. finalai.

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu. 1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX a. Lietuvos sportininku. Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskelbti geriausi 2022 m. Lietuvos bokso federacijos boksininkai: dominuoja merginos

2022 gruodžio 06

news-1

Pasibaigus daug skambių pergalių atnešusiam 2022 m. sezonui Lietuvos bokso…

SKAITYTI

Lietuvos ir Estijos bokso mače triumfavo lietuviai

2022 gruodžio 05

news-1

Šeštadienį (gruodžio 3 d.) Vilniaus menų fabrike „Loftas“ praūžė „King…

SKAITYTI

Praūžė tarptautinis draugiškas bokso turnyras „Kėdainiams – 650”

2022 gruodžio 04

news-1

Gruodžio 2-3 d. Kėdainių arenoje vyko tarptautinis bokso turnyras „Kėdainiams…

SKAITYTI