Praūžė dešimtasis V. Buikos atminimo turnyras

2022 rugpjūčio 27

Rugpjūčio 25-26 d. Lietuvos sporto universitete (LSU) Kaune vyko jubiliejinis dešimtasis tarptautinis bokso turnyras treneriui Viliui Buikai (1951-2011) atminti.

Varžybose dalyvavo 15–16 metų sportininkai ir kandidatai į turnyro organizatoriaus, vieno V. Buikos auklėtinių, Kauno sporto mokyklos „Gaja“ ir klubo „Daugirdas Gym“ trenerio Mariaus Narkevičiaus vadovaujamą Lietuvos jaunių rinktinę – ji ruošiasi Europos čempionatui, kuris numatytas rugsėjį Italijoje.

Gustė Gataveckaitė (svorio kategorija iki 66 kg) finalo kovoje 3:0 pranoko Irutę Skvireckaitę, o Beatričė Savickaitė (iki 63 kg) 0:3 neprilygo Gustei Grigalaitytei.

Finale 2:1 triumfavęs Matas Grigorianas (iki 50 kg) aukso medalį iškovojo prieš Lenkijos atstovą Mateuszą Szczoczarzą. Tuo metu Armandas Kregždė (iki 54 kg) finalo kovoje 3:0 nugalėjo latvį Emmanuilsą Sidorenko.

Aukso medaliu pasidabino Renatas Krepštulis (iki 60 kg), finale varžovą iš Lenkijos Mavchela Macieeją pranokęs rezultatu 2:1. Čempionu tapo ir Sanderas Aleksandravičius (iki 63 kg), kuris kovoje dėl aukso 2:1 nugalėjo lenką Alaną Nadolskį.

Dovydui Vasiliauskui (iki 66 kg) finale teko kovoti su Armėnijos atstovu Papikyanu Goru – lietuvis varžovą pranoko 2:1 ir tapo svorio kategorijos nugalėtoju.

Ne itin pasisekė Kevinui Adomoniui (iki 75 kg), kuris pusfinalyje 0:3 nusileido latviui Nikitai Prohovskij.

Į ringą užlipti nepavyko vienam iš potencialių šalies jaunių rinktinės narių Kajui Klenauskui – svorio kategorijoje virš 80 kilogramų jis buvo vienintelis kovotojas.

V. Buikos bokso turnyre mūsų šaliai atstovavo jaunieji kovotojai iš Kauno, Jonavos, Panevėžio, Vilniaus, Kėdainių, Marijampolės, Šiaulių, Klaipėdos, Biržų.

„Talentingų jaunuolių Lietuvoje niekada netrūko, tad norėjau ir stengiausi, kad kuo daugiau jų neskubėtų atsisveikinti su ringu“, – sakydavo bokso treneris Vilius Buika. Jam atminti Kaune jau dešimtą kartą buvo surengtas tarptautinis bokso turnyras.

„Dešimtasis trenerio atminimo turnyras tikrai pavykęs ir sklandus, nors buvo tikrai labai karšta. Italijoje jauniams tikrai nebus vėsiau, todėl manau, kad buvo geras jėgų pasitikrinimas prieš rugsėjį laukiantį Europos čempionatą.

Dar turėsime kelias stovyklas – vieną Vilniuje ir kitą Lenkijos olimpinėje bazėje, kur treniruosimės su lenkų sportininkais“, – V. Buikos atminimo turnyrą įvertino jo organizatorius ir jaunių rinktinės treneris M. Narkevičius.

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius