Šalies jaunimo bokso pirmenybėse paaiškėjo naujieji Lietuvos čempionai

2023 vasario 12

Vasario 8-11 dienomis Lietuvos sporto universitete Kaune vyko Lietuvos jaunimo bokso čempionatas, kuriame paaiškėjo geriausi šalies jaunimo grupės boksininkai.

Iš viso Lietuvos jaunimo bokso čempionate pirštines surėmė 106 dalyviai – 90 vyrų ir 16 moterų. Sportininkai vyrai varžėsi trylikoje svorio kategorijų. Tuo metu boksininkės moterys – septyniose svorio kategorijose.

Lietuvos jaunimo čempionėmis tapo Panevėžio rajono atstovė Rugilė Čepaitė (svorio kategorija iki 48 kg), vilnietė Silvija Karaveckaitė (iki 52 kg), panevėžietė Solveiga Kasiulytė (iki 54 kg), šiaulietė Gabrielė Sinickaitė (iki 57 kg), kaunietės Beatričė Savickaitė (iki 60 kg) ir Adriana Freitakaitė (iki 66 kg).

Moterų grupėje šilutiškė Vytautė Jucikaitė čempione tapo po to, kai svorio kategorijoje virš 81 kg nesulaukė jokios konkurencijos – daugiau merginų į šią svorio kategoriją nesiregistravo.

Tarp vyrų geriausiai pasirodė ir aukso medaliais pasidabino jonaviškis Klaidas Skulčas (iki 48 kg), kaunietis Armandas Bagdonavičius (iki 51 kg), kalvariškis Edvinas Jurciukonis (iki 54 kg), kaunietis Armandas Kregždė (iki 57 kg), kėdainiškis Jokūbas Arkadijevas (iki 60 kg), vilnietis Renatas Krepštulis (iki 63,5 kg) ir biržietis Erikas Bogdanas (iki 67 kg).

Auksinius apdovanojimus taip pat iškovojo klaipėdietis Paulius Zymančius (iki 71 kg), jonaviškis Nojus Nejaglovas (iki 75 kg), vilniečiai Justinas Smaguris (iki 80 kg) ir Armandas Kateiva (iki 86 kg), jonaviškis Karolis Janulis (iki 92 kg) bei marijampolietis Kajus Klenauskas (virš 92 kg).

Moterų grupėje daugiausiai apdovanojimų iškovojo kaunietės, pelniusios iš viso 4 – 2 aukso ir 2 sidabro – medalius. Vilniaus boksininkės liko antroje vietoje su 3 medaliais, po 2 apdovanojimus laimėjo Šiaulių, Panevėžio rajono ir Šilutės sportininkės.

Tuo metu vyrų grupėje geriausiai sekėsi Vilniaus ir Kauno boksininkams – šių miestų atstovai iškovojo po 9 medalius. Trečioje miestų reitingo vietoje rikiavosi 5 medalius pelnę Jonavos boksininkai – jie kartu su vilniečiais pelnė po 3 auksinius apdovanojimus.

„Džiugina šiame čempionate dalyvavusių jaunimo grupės boksininkų skaičius. Stipriausius jaunimo sportininkus jau išvysime ir metų pabaigoje vyksiančiame suaugusiųjų čempionate, tad galime džiaugtis ir tuo, kad auga pamaina“, – teigė Lietuvos bokso federacijos (LBF) generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.