Užsienio šalių treneriai apie D. Pozniako turnyrą

2016 kovo 25

news-art

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo turnyras per vienuolika metų tapo vienu didžiausiu Europoje. Šiemet turnyre kovas pradėjo net 116 boksininkų iš 19 šalių. Vilniuje kovoja net trijų žemynų atstovai – Europos, Azijos ir Afrikos.

Į Vilnių atvykusių užsienio šalių rinktinių treneriai tikina, kad D. Pozniako turnyrą renkasi dėl puikios organizacijos ir galimybės išbandyti jėgas su geriausiais jaunaisiais ne tik Europos, bet ir kitų žemynų boksininkais.

„Uzbekijos komanda nepraleidžia D. Pozniako turnyro jau penktus metus iš eilės, nes turnyre – aukščiausio lygio boksininkai. Jūsų žemyno komandos rengiasi Europos čempionatui, mūsų laukia Azijos čempionatas ir į Vilnių atvyksta geriausi šalių jaunieji boksininkai, todėl turnyras bus geras jėgų išbandymas. Turnyras tampa tarsi mini pasaulio čempionatu, nes dalyvauja rinktinės iš kelių žemynų“ – sako prieš šešiolika metų Algirdo Šociko turnyrą laimėjęs Uzbekijos rinktinės treneris Tulašbojus Danyarovas. UZB rinktines treneris

2004 metų Atėnų olimpiadoje tarp aštuonių geriausių patekusiam T. Danyarovui įspūdį paliko ir Lietuvos žiūrovai.

„Labai patiko ir lietuvių sirgaliai, kurie ne tik palaiko savus, bet negaili ovacijų ir įspūdingus smūgius atlikusiems kitų šalių sportininkams. Tai parodo, kad Lietuvoje gyvena išsilavinę, išprusę ir boksą mylintys žmonės. Pastaruoju metu Lietuvos vardas vėl girdimas bokso pasaulyje – lietuviai laimi medalius olimpiadoje, Europos čempionate. Tikiu, kad jūs vėl turėsite tokių legendų, kaip Danas Pozniakas ir Algirdas Šocikas“.

Kartu su Uzbekijos, Kazachstano, Rusijos rinktinėmis, prie favoritų priskiriama ir Ukraina. Į Vilnių atvyko devyni Ukrainos boksininkai.

„Ukrainos komanda į D. Pozniako turnyrą atvyksta kiekvienais metais. Tai labai aukšto lygio turnyras, nes jame dalyvauja net 19 šalių boksininkai. Vien šis skaičius jau daug ką pasako apie turnyro lygį. Jeigu turnyras ir toliau augs tokiais tempais, galima kviesti net ir JAV boksininkus. Tai labai gerai ir jauniems Lietuvos boksininkams, kurie jau vienuolika metų iš eilės gali kasmet pasisemt neįkainojamos patirties“, – teigia Ukrainos rinktinės treneris Borisas Karymovas.

Ukrainos rinktine

Ukrainietis juokauja, kaip jiems pavyksta užauginti stiprius boksininkus.

„Jaunimo amžiaus grupėse madas diktuoja kazachai, uzbekai, stengiamės neatsilikti ir mes. Kazachų ir uzbekų kraujyje jau yra kovotojo genai, jie visada kovoja iki galo, jiem tai įgimta. Iš mūsų jie stengiasi pasisemti technikos ir taktikos gudrybių. Kai klausia, kaip pas mus Ukrainoje užauga tokie stiprūs vyrai, mes atsakome paprastai: „Mes ukrainietiškus lašinius (vadinamus „salo“) valgome“.

Nuolatiniai D. Pozniako turnyro svečiai – ir Italijos boksininkai. Italų treneris teigia, kad jiems yra ko pasimokyti iš turnyro šeimininkų.

Italijos rinktine

„Nepraleidžiame šio turnyro, nes lygis – labai aukštas, tiek organizacine prasme, tiek ir kovos vyskta labai atkaklios. Jauniems boksininkams tai labai geras pasirengimas artėjančiam Europos čempionatui, nes Vilniuje kovoja daug šalių boksininkų, skirtingų mokyklų atstovų. Lietuvoje yra ko gero daugiau boksininkų negu Italijoje, todėl mums yra ko pasimokyti iš turnyro šeimininkų ir kelti mūsų meistriškumą. Manau, kad favoritai yra uzbekai, rusai, kazachai. Tikiu, kad ir lietuviai turės čempionų“, – tvirtina Italijos rinktinės treneris Koleta Givuo-Givueti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »