Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos jaunių bokso čempionate Lietuvos boksininkai iškovojo tris medalius – vieną sidabrinį ir du bronzinius apdovanojimus.

Tai nulėmė, kad pagal medalių vertę lietuviai, kartvelai, moldavai ir vengrai dalijosi dvyliktaja vieta, o pagal iš viso iškovotus apdovanojimus dešimtąja pozicija dalijosi su dar penkiomis rinktinėmis – Italijos, Lenkijos, Sakartvelo, Vengrijos ir Moldovos.

Sidabro medalį pelniusi Evelina Leščik (svorio kategorija virš 80 kg) po to, kai nusprendė nekovoti su šalies agresorės atstove, į priekį užleido rusę Samirą Itonievą.

Pusfinalyje Jelizavetą Jakimovą (iki 54 kg) rezultatu 3:2 (28:29, 29:28, 30:27, 29:28, 28:29) įveikusi lenkė Zuzanna Golebiewska neatsilaikė finale – čempione tapo rusė Kristina Borisenko.

Identiškai nutiko ir su Giedriaus Bačiansko (iki 63 kg), pelniusio bronzos medalį, varžovu – armėnui Aleksui Petrosyanui finale nepavyko įveikti airio Edwardo Harty.

Ugnę Viltę Pauliukonytę (iki 57 kg) ketvirtfinalyje aiškia persvara antrajame raunde įveikusi Rumunijos atstovė Mirela Elisa Cojocaru kovojo finale, tačiau nusileido rusei Bellai Zuevai.

Miglė Griškonytė (iki 66 kg) ketvirtfinalyje rezultatu 1:4 (29:28, 28:29, 27:30, 28:29, 27:30) neatsilaikė prieš turkę Busę Yazan, kuri vėliau laimėjo dar dvi kovas ir tapo Europos čempione.

Jokūbas Nedzinskas (iki 54 kg) krito ketvirtfinalyje, o jo varžovas iš Armėnijos Tihranas Ovsepianas pelnė sidabro medalį, kai finale aiškia persvara pirmajame raunde nusileido bulgarui Yanko Metodievui Ilievui.

Matas Naumcevas (iki 66 kg) ketvirtfinalyje teisėjų sprendimu 0:5 (27:29, 27:29, 26:30, 27:29, 27:29) neprilygo serbui Vasilije Djurdjevičiui, kuris pusfinalio kovos nelaimėjo ir tenkinosi bronzos medaliu.

Edvinas Drutelis (iki 75 kg) ketvirtfinalyje neprilygo armėnui, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkui Samvelui Siramargyanui, kuris laimėjo dar dvi kovas ir užtikrintai tapo Senojo žemyno pirmenybių nugalėtoju.

Karina Nosovaitė (iki 70 kg) ketvirtfinalyje atsisakė kovoti su ruse Arina Riumina, o ši finale neprilygo italei Sarai Scorrano. Serbė Milica Pantelič, aštuntfinalyje įveikusi Luką Vitkutę (iki 60 kg), finale nusileido rusei Ekaterinai Nesvetaevai ir laimėjo sidabrinį apdovanojimą.

Vitą Bytautą (iki 46 kg) aštuntfinalyje nugalėjęs Izraelio kovotojas Jakhidas Aslanas pralaimėjo jau ketvirtfinalyje. Tas pats nutiko ir su Bulgarijos boksininku Georgiu Galabovu, kuris aštuntfinalyje įveikė Emilį Murauską (iki 52 kg), tačiau savo kelionę Europos čempionate užbaigė ketvirtfinalyje.

Oskaras Pliauga (iki 57 kg) aiškia persvara pirmajame aštuntfinalio kovos raunde nusileido serbui Nikolai Bogatinoskiui, kuris vėliau tenkinosi bronzos medaliu.

Aštuntfinalyje prieš Albertą Naruševičių (iki 60 kg) laimėjęs Azerbaidžano sportininkas Vusalas Khalilovas krito ketvirtfinalyje, kroatas Dominikas Paličius, aštuntfinalyje įveikęs Karolį Onaitį (iki 70 kg), pasirodymą baigė pusfinalyje, o armėnas Hrachas Khachatryanas, aštuntfinalyje nugalėjęs Daumantą Vilką (virš 80 kg), taip pat pralaimėjo pusfinalyje ir tenkinosi bronzos medaliu.

Lietuvos bokso federacija nuoširdžiai dėkoja partneriams: sportinės aprangos gamintojui „Hummel“ – už reprezentatyvią šalies jaunių rinktinės laisvalaikio aprangą. Taip pat bokso aprangos gamintojui „Sting“ – už bokso aprangas Lietuvos jaunių rinktinei.

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…