A.Trofimčiukas – per žingsnį nuo pasaulio čempionato medalio

2021 balandžio 18

news-art

Pasaulio jaunimo čempionate antrą pergalę iškovojo Lietuvos boksininkas Aleksandras Trofimčiukas. Lenkijoje vykstančiose planetos pirmenybėse A. Trofimčiukas įveikė aštuntfinalio barjerą ir atsidūrė per žingsnį nuo pasaulio čempionato medalio. Pergalė ketvirtfinalyje lietuviui garantuotų mažiausiai bronzos apdovanojimą.

Svorio kategorijos iki 75 kg aštuntfinalyje A. Trofimčiukas susitiko su rumunu Julianu Dumitrescu. Varžovas aktyviau pradėjo kovą ir laimėjo pirmą raundą. Antrame raunde Lietuvos boksininkas perėmė iniciatyvą ir ją išlaikė ir trečiame raunde iki pat finalinio gongo. Teisėjai pergalę A. Trofimčiukui skyrė taškais 3:2 (29:28, 29:28, 29:28, 28:29, 28:29).

„Teko kovoti su stipriu varžovu, kuris pasaulio čempionatą pradėjo pergale aiškia persvara prieš mūsų kaimyną latvį. Pirmą raundą man šiek tiek pritrūko iniciatyvos, per daug dėmesio skyriau žvalgybai. Reikėjo iškart daugiau atakuoti ir rezultatas būtų kitoks. Manau, kad pergalę lėmė didesnis noras nugalėti“, – sakė A. Trofimčiukas.

„Kovos pradžioje varžovas greičiau prisitaikė ir buvo aktyvesnis. Po pirmo raundo treneriai pasakėm Aleksandrui, kad reikia perlaužti kovą ir daugiau atakuoti. Aleksandras puikiai įvykdė trenerių nurodymus ir daugiau nepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Kovingumas ir lėmė pergalę“, – teigė Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje A. Trofimčiukas susitiks su kazachu Diasu Molzhigitovu. Pasaulio čempionatą D. Molzhigitovas pradėjo pergale aiškia persvara antrame raunde prieš moldavą Svetoslavą Voskresenskį. Aštuntfinalyje kazachas taškais 5:0 nugalėjo Venesuelos atstovą Alexanderį Alvarezą Leoną.

„Su šiuo varžovu nėra tekę kovoti. Visi yra įveikiami, reikia daug dirbti ir labai tikiuosi, kad viskas bus gerai. Stebėjom kazacho kovas šiame pasaulio čempionate. Reikės duoti jam mažiau erdvės, nes jis aukštesnis ir tikriausiai stengsis laikyti distanciją bei neiti į artimą kovą“, – sakė A. Trofimčiukas.

Kova dėl pasaulio čempionato medalio vyks pirmadienį. A. Trofimčiukas yra iškovojęs du medalius Europos jaunių čempionatuose.  2017 m. Lietuvos boksininkas laimėjo sidabrą, o 2018 m. – bronzą.

Pasaulio jaunimo čempionatuose Lietuvos boksininkai yra iškovoję 4 medalius. 1998 m. Buenos Airėse (Argentina) bronzos medalį laimėjo Darius Jasevičius. Pusfinalyje lietuvis pralaimėjo vėliau daugkartiniu pasaulio profesionalų bokso čempionu net keturiose svorio kategorijose tapusiam legendiniam Migueliui Cotto iš Puerto Riko. 2006 m. Agadire (Marokas) bronzos apdovanojimą pelnė Marijus Kravčiukas. 2010 m. Baku (Azerbaidžanas) sidabrą iškovojo Evaldas Petrauskas, o bronzą Ričardas Kuncaitis.

Aleksandro Trofimčiuko aštuntfinalio kovos vaizdo įrašas:

Būsimo Aleksandro Trofimčiuko varžovo ketvirtfinalyje kazacho Diaso Molzhigitovo aštuntfinalio kovos vaizdo įrašas:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »