Bokso fiestoje Kauno „Akropolyje“ triumfavo Lietuvos boksininkai

2022 spalio 22

news-art

Išskirtinė atmosfera, šou elementai ir minia bokso stebėtojų – Kauno „Akropolyje“ vykęs viešas „United Punch“ bokso mačas penktadienio vakarą tapo kauniečių traukos centru.

Dėl turnyro mecenatų „Old Town Barbers“ taurės susikovė šešios Lietuvos ir Ukrainos boksininkų poros, o renginį atidarė dviejų svorio kategorijos iki 63,5 kg lietuvių – Modesto Žmuidzinos ir Andrejaus Lavrenovo – akistata.

Nors galutinis mačo rezultatas buvo 3:3, paskutinę „United Punch“ sunkiasvorių kovą laimėjo Jonas Jazevičius (virš 92 kg), tad turnyro nugalėtojais tapo lietuviai.

Vakaro kulminacija tapusioje sunkiasvorių dvikovoje J. Jazevičius vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 pranoko ukrainietį Arkadį Karcaną.

Visgi solidarumą parodę Lietuvos boksininkai „Old Town Barbers“ taurę perleido iš Ukrainos atvykusiems sportininkams.

Aktyviai palaikymą Ukrainai reiškė ir mačą stebėjusių žiūrovų publika – renginio vedėjo Andriaus Žiurausko paskatinta minia skandavo žodžius „Slava Ukraini! Herojam slava“.

„Labai norime, kad į Lietuvą ateitų vakarietiškos bokso renginių tradicijos, kurias mes matome kitapus Atlanto ar smėlėtose Dubajaus arenose. Su kuo kalbėjau, visi pabrėžė, kad labai smagu buvo aplink ringą matyti šeimas su vaikais, kurie galbūt dar tik svarsto, kurią sporto šaką pasirinkti.

Dar smagiau, kad šiame bokso mače turėjome socialinę potekstę ir tikrai stengėmės atkreipti dėmesį į nuo karo kenčiančią Ukrainą bei jos sportininkus“, – po „United Punch“ bokso mačo kalbėjo vienas iš renginio organizatorių Daivaras Judinas.

Svorio kategorijoje iki 75 kg dominavo lietuviai – Aleksandras Trofimčiukas 3:0 įveikė ukrainietį Dmitro Kulia, o Vytautas Balsys 3:0 pranoko Ukrainos atstovą Mandzniuką Volodomirą.

Laimonas Raibikis svorio kategorijos iki 67 kg kovoje 0:3 nusileido ukrainiečiui Viktorui Petrovui.

Svorio kategorijos iki 92 kg susitikime ukrainietis Viačeslavas Gavriliukas 3:0 pranoko Darių Vaišnorovičių. Ukrainiečiui Denisui Salabai nusileido Simonas Urbonavičius (iki 92 kg) – boksininkų kova antrajame raunde buvo nutraukta dėl aiškios svečio iš Ukrainos persvaros.

„United Punch“ bokso mačą atidariusioje svorio kategorijos iki 63,5 kg akistatoje M. Žmuidzina 2:1 palaužė A. Lavrenovą.

„Boksas šiandien tikrai buvo aukšto lygio – kovojo didelio meistriškumo sportininkai, mūsų rinktinės nariai, – teigė Lietuvos boksininkų treneris Marius Palionis. – Taip pat ir visi ukrainiečiai buvo pajėgūs boksininkai. Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko išplėšti lygiąsias – jei atvirai, prieš mačą to nesitikėjau.

Apskritai emocija buvo išskirtinė. Pirmą kartą renginys buvo vykdomas Kauno „Akropolyje“ su daugybe žiūrovų ir visais šou elementais. Tikiuosi, kad toks renginys bus vykdomas dar ne sykį.“

Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusį renginį muzikine programa džiugino grupės „Flying Saucer Gang“ reperiai Remis Retro ir Gamka.

Renginio organizatoriaus D. Judino teigimu, bokso renginių perkėlimas į viešąsias vietas ne tik didina žiūrovų skaičių, bet ir skatina turnyro rengėjus svajoti apie dar didesnes erdves.

„Nemuno saloje stovi Kauno sporto meka vadinama „Žalgirio“ arena – kiekvieno sportininko ar varžybų organizatoriaus svajonė. Mes ne kartą turėjome renginius Kauno sporto halėje, kuri jau atsinaujino. Tikimės, kad į ją mes dar tikrai sugrįšime ir ten surengsime ne vieną turnyrą, bet būtent tokie vieši renginiai, koks buvo šiandien, yra nedidelis žingsnelis link tikslo kažkada įžengti į „Žalgirio“ areną“, – atviravo D. Judinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »