Bokso teisėjo kolekcija pasiekė muziejų

2019 rugpjūčio 29

news-art

2017 m. sausio mėn. 10 d. Čikagoje netikėtai mirė LŠS Išeivijoje Baltijos jūrų šaulių kuopos vadas, daugkartinis Lietuvos, Sovietų Sąjungos ir tarptautinių bokso turnyrų nugalėtojas, tarptautinės kategorijos teisėjas Rimantas Šalaviejus. Nors į JAV a.a. Rimantas su šeima išvyko dar 2001 metais, tačiau jo tolimesnis gyvenimas už Atlanto išliko glaudžiai susijęs su Lietuvos sportu, o ypač – boksu. Jis palaikė glaudžius ryšius su treneriu ir ringo bendražygiais, rėmė perspektyvius Lietuvos boksininkus, jo iniciatyva 2013 metais Čikagoje buvo organizuotas Lietuvos ir JAV bokso rinktinių mačas, kuri Lietuvos rinktinė nugalėjo beveik sausu rezultatu – 11:2.

Jam mirus,  2017 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos sporto muziejui (a.a. Rimanto žmonos Irenos iniciatyva) buvo perduota garsaus Lietuvos boksininko šauliška uniforma, portretas ir jo gyvenimo aprašas. Visi tuomet perduoti daiktai buvo imta eksponuoti muziejaus ekspozicijose.

Rugpjūčio 26 d., vykdant a.a. Rimanto Šalaviejaus ir jo žmonos valią ir pageidavimus, Lietuvos sporto muziejui buvo perduoti visi a.a. sportininko iškovoti sportiniai apdovanojimai, didelė ženkliukų, susijusių su boksu, kolekcija ir įvairi bokso atributika. Oficialioje apdovanojimų ir kolekcijos dovanojimo muziejui ceremonijoje dalyvavo Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, LŠS vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, Lietuvos bokso federacijos viceprezidentas Vilmantas Bobinas, LŠS V.Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius ir Klubo nariai, gen. T.Daukanto jūrų šaulių kuopos vadas Vytautas Jurevičius, kuriuo rūpesčiu šie apdovanojimai ir kolekcija pasiekė Lietuvą, J.Daumanto šaulių kuopos Los Angeles vadas Klemensas Petrus, a.a. Rimanto ringo draugai ir artimi bičiuliai Algirdas Majauskas, Nikolajus Jerofejevas, Zita Dikčienė, Arnoldas Mackevičius ir kiti.

„Džiaugiuosi, kad Rimanto kolekcija rado garbingą vietą. Jį pažinojau kaip bokso teisėją, kai dar boksavausi, vėliau buvome kolegos. Rimantas buvo šmaikštus, geranoriškas žmogus, neatsisakydavo padėti jauniems sportininkams. Gaila, bokso visuomenei praradus tokį žmogų „ – kalbėjo LBF viceprezidentas V.Bobinas.

Po oficialiosios dalies visi buvo pakviesti apžiūrėti naujai atidarytą vieno žymiausio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko ir kitų Lietuvos bokso garsenybių ekspoziciją. Garbingiems svečiams pasirašius Svečių knygoje, svečiai buvo pakviesti pabendrauti prie kavos puodelio ir paskanauti muziejaus darbuotojų vaišinamų gardėsių.

„Pagaliau išsipildė Rimanto svajonė, kad jo medalių ir ženkliukų kolekcija bus eksponuojama muziejuje. Šį norą jis išreiškė dar būdamas sveikas. Aš laiminga, kad jo svajonė tapo tikrove ir dar laimingesnė, kad kolekcija atkeliavo į Lietuvą, į Lietuvos sporto muziejų.“ (iš Irenos Šalavijienės laiško).                                                                             

Informaciją parengė: LŠS V.Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Kaune prasideda Lietuvos jaunimo bokso čempionatas

2023 vasario 08

news-1

Vasario 8-11 dienomis Kaune, Lietuvos sporto universiteto Centrinių rūmų sporto…

SKAITYTI

Vengrijoje – pasiruošimo stovyklą vainikuojantis Bockų turnyras

2023 vasario 07

news-1

Sausio pabaigoje – vasario pradžioje Tatoje vykusi geriausių šalies boksininkų…

SKAITYTI

LBF sportininkai nedalyvaus čempionatuose, kur varžysis šalys agresorės

2023 sausio 26

news-1

Sausio 25 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo…

SKAITYTI