Bokso teisėjo kolekcija pasiekė muziejų

2019 rugpjūčio 29

news-art

2017 m. sausio mėn. 10 d. Čikagoje netikėtai mirė LŠS Išeivijoje Baltijos jūrų šaulių kuopos vadas, daugkartinis Lietuvos, Sovietų Sąjungos ir tarptautinių bokso turnyrų nugalėtojas, tarptautinės kategorijos teisėjas Rimantas Šalaviejus. Nors į JAV a.a. Rimantas su šeima išvyko dar 2001 metais, tačiau jo tolimesnis gyvenimas už Atlanto išliko glaudžiai susijęs su Lietuvos sportu, o ypač – boksu. Jis palaikė glaudžius ryšius su treneriu ir ringo bendražygiais, rėmė perspektyvius Lietuvos boksininkus, jo iniciatyva 2013 metais Čikagoje buvo organizuotas Lietuvos ir JAV bokso rinktinių mačas, kuri Lietuvos rinktinė nugalėjo beveik sausu rezultatu – 11:2.

Jam mirus,  2017 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos sporto muziejui (a.a. Rimanto žmonos Irenos iniciatyva) buvo perduota garsaus Lietuvos boksininko šauliška uniforma, portretas ir jo gyvenimo aprašas. Visi tuomet perduoti daiktai buvo imta eksponuoti muziejaus ekspozicijose.

Rugpjūčio 26 d., vykdant a.a. Rimanto Šalaviejaus ir jo žmonos valią ir pageidavimus, Lietuvos sporto muziejui buvo perduoti visi a.a. sportininko iškovoti sportiniai apdovanojimai, didelė ženkliukų, susijusių su boksu, kolekcija ir įvairi bokso atributika. Oficialioje apdovanojimų ir kolekcijos dovanojimo muziejui ceremonijoje dalyvavo Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, LŠS vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, Lietuvos bokso federacijos viceprezidentas Vilmantas Bobinas, LŠS V.Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius ir Klubo nariai, gen. T.Daukanto jūrų šaulių kuopos vadas Vytautas Jurevičius, kuriuo rūpesčiu šie apdovanojimai ir kolekcija pasiekė Lietuvą, J.Daumanto šaulių kuopos Los Angeles vadas Klemensas Petrus, a.a. Rimanto ringo draugai ir artimi bičiuliai Algirdas Majauskas, Nikolajus Jerofejevas, Zita Dikčienė, Arnoldas Mackevičius ir kiti.

„Džiaugiuosi, kad Rimanto kolekcija rado garbingą vietą. Jį pažinojau kaip bokso teisėją, kai dar boksavausi, vėliau buvome kolegos. Rimantas buvo šmaikštus, geranoriškas žmogus, neatsisakydavo padėti jauniems sportininkams. Gaila, bokso visuomenei praradus tokį žmogų „ – kalbėjo LBF viceprezidentas V.Bobinas.

Po oficialiosios dalies visi buvo pakviesti apžiūrėti naujai atidarytą vieno žymiausio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko ir kitų Lietuvos bokso garsenybių ekspoziciją. Garbingiems svečiams pasirašius Svečių knygoje, svečiai buvo pakviesti pabendrauti prie kavos puodelio ir paskanauti muziejaus darbuotojų vaišinamų gardėsių.

„Pagaliau išsipildė Rimanto svajonė, kad jo medalių ir ženkliukų kolekcija bus eksponuojama muziejuje. Šį norą jis išreiškė dar būdamas sveikas. Aš laiminga, kad jo svajonė tapo tikrove ir dar laimingesnė, kad kolekcija atkeliavo į Lietuvą, į Lietuvos sporto muziejų.“ (iš Irenos Šalavijienės laiško).                                                                             

Informaciją parengė: LŠS V.Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė tapo pasaulio čempione

2022 gegužės 19

news-1

Pirmą kartą pasaulio bokso čempionatų istorijoje skambėjo Lietuvos himnas. Lietuvos…

SKAITYTI

G. Stonkutė pateko į pasaulio čempionato finalą

2022 gegužės 18

news-1

Gabrielė Stonkutė iškovojo dar vieną įspūdingą pergalę Stambule vykstančiame pasaulio…

SKAITYTI

Istorinė pergalė – Stonkutė užsitikrino pasaulio čempionato medalį

2022 gegužės 16

news-1

Gabrielė Stonkutė perrašė Lietuvos bokso istoriją! Pirmą kartą mūsų šalies…

SKAITYTI