D. Pozniako turnyre kovos 19 šalių boksininkai

2016 kovo 22

news-art

Boksas sugrįžta į didžiausią sostinės areną. „Siemens“ arenoje kovo 26 dieną vyks Dano Pozniako vardo tarptautinio turnyro finalai.

Šeštadienį vyksiančius finalus nuo 15:00 val. tiesiogiai transliuos DELFI TV.

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono D. Pozniako vardo turnyras organizuojamas jau vienuoliktus metus iš eilės. Turnyre kovos net 116 boksininkų iš 19 šalių. Į Europos bokso konfederacijos oficialų varžybų kalendorių įtrauktas D. Pozniako turnyras yra vienas didžiausių jaunimo bokso turnyrų Europoje.

„D. Pozniako turnyras jau tapo tradiciniu ir pradės skaičiuoti antrą dešimtmetį. Per šiuos metus turnyras tapo vienas stipriausių Europoje, nes bokso madas diktuojančių šalių – Ukrainos, Prancūzijos, Rusijos, Kazachstano, Uzbekijos ir kitų valstybių rinktinės į Vilnių atsiveža stipriausius boksininkus. D. Pozniako turnyro nugalėtojai ir prizininkai neretai iškovoja ir Europos bei pasaulio čempionato medalius“, – sako vienas turnyro organizatorių, treneris Stanislavas Mižigurskis.

Finalai_19

D. Pozniako turnyro čempionais yra tapę ir garsiausi šalies boksininkai – Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas ir Europos čempionas Eimantas Stanionis.

Pernai turnyrą laimėjo Mantas Morkūnas. Lietuviai taip pat iškovojo vieną sidabro ir keturis bronzos medalius. Tikimasi, kad ir šiais metais lietuviai bus tarp turnyro favoritų.

Trečiadienį prasidėsiančiame turnyre boksininkai kovos dešimtyje svorio kategorijų. Preliminarios kovos, ketvirtfinaliai ir pusfinaliai vyks Lietuvos edukologijos universiteto Didžiojoje sporto salėje.

D. Pozniako turnyro tvarkaraštis:
Kovo 23 d. (trečiadienis)
13:00 val. preliminarios kovos (LEU Didžioji sporto salė)
17:00 val. varžybų atidarymas

Kovo 24 (ketvirtadienis)
13:00 val. ketvirtfinaliai (LEU Didžioji sporto salė)

Kovo 25 (penktadienis)
15:00 val. pusfinaliai (LEU Didžioji sporto salė)

Kovo 26 (šeštadienis)
15:00 val. finalai (Siemens arena)

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu. D. Pozniakas 1995 m. buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX a. Lietuvos sportininku.

Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »