D.Pozniako turnyre pirmą kartą kovos merginos

2021 kovo 10

news-art

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono D. Pozniako turnyre pirmą kartą kovos boksininkės

Jau 16 metus iš eilės organizuojamas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautinis jaunimo bokso turnyras taps istoriniu. Pirmą kartą turnyre vyks merginų dvikovos. Į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių įtrauktame D. Pozniako turnyre iš viso dalyvaus 55 vaikinai ir 11 merginų. Merginos kovos penkiose, vaikinai dešimtyje svorio kategorijų. Savo varžovus boksininkai sužinojo po trečiadienį ryte vykusių svėrimų ir burtų traukimo ceremonijos.

Kovo 10-13 dienomis Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje vyksiančiame turnyre dalyvaus boksininkai iš 8 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Slovakijos ir Ispanijos.

„Per penkiolika metų D. Pozniako turnyras tapo vienu didžiausiu jaunimo turnyru Europoje ir jame nuolat susirinkdavo net dvi dešimtys rinktinių. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos šis skaičius sumažėjo. Turnyro organizatoriai imėsi visų saugumo priemonių. Varžybos vyks be žiūrovų. Visi dalyviai turėjo atlikti COVID-19 testus per paskutines 72 valandas iki turnyro. Salėje varžybų metu galės būti tik tą dieną kovojantys boksininkai. Visi privalės dėvėti kaukes ir jas nusiimti galės tik įlipę į ringą“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

D. Pozniako turnyras bus generalinė repeticija prieš balandžio 10-24 d. Lenkijoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą. Po turnyro bus suformuota į pasaulio pirmenybes vyksianti Lietuvos rinktinė.

„Lietuvos boksininkai prestižiniame turnyre kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos jaunimo rinktinėje. Po D. Pozniako turnyro treneriai suformuos šalies rinktinę. Planuojame, kad pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus 7 vaikinai ir 5 merginos. Pernai Europos jaunimo čempionate bronzos medalį laimėjo Mantė Butkutė, per žingsnį nuo apdovanojimų liko net 8 lietuviai. Turime perspektyvių boksininkų, kurie pasaulio čempionate gali iškovoti medalius“, – teigia D. Šaluga.

Praėjusiais metais D. Pozniako turnyre jaunieji Lietuvos boksininkai laimėjo 11 medalių – 2 sidabro ir 9 bronzos. Finale kovoję Aleksandras Trofimčiukas ir Ernestas Sinkevičius dalyvaus ir šių metų turnyre.

Gyvai stebėti varžybų negalinčių žiūrovų patogumui, visos turnyro kovos bus tiesiogiai transliuojamos internete Youtube kanale:

Pirma varžybų diena: https://youtu.be/Y2qG3c6VO48
Antra varžybų diena: https://youtu.be/-lIGbhdPKgg
Trečia varžybų diena: https://youtu.be/OKAiVHQjh6I
Finalai: https://youtu.be/QyXrz3Lz5uQ

Turnyro programa:

Kovo 10 d.
17:00 atidarymo ceremonija ir preliminarios kovos

Kovo 11 d.
13:00 preliminarios kovos

Kovo 12 d.
13:00 pusfinaliai

Kovo 13 d.
13:00 finalai

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu. 1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX amžiaus Lietuvos sportininku. Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Sauliaus Čirbos nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »