Dano Pozniako turnyre – Lietuvos rinktinės lyderio pergalė

2022 kovo 16

news-art

Vilniuje prasidėjo pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautinis jaunimo bokso turnyras. 17 metus iš eilės vykstančiame turnyre šiais metais kovoja 54 boksininkai iš 10 valstybių. Į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių įtrauktame turnyre bus išdalinta 12 medalių komplektų.

Pirmąją varžybų dieną Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje vyko 9 kovos. Jose kovoje septyni lietuviai.

Įtikinamą pergalę iškovojo Europos jaunių čempionato prizininkas Simonas Zelenekas. Svorio kategorijoje iki 63,5 kg S. Zelenekas vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo tautietį Neidą Jokšą. Kitoje šios svorio kategorijos kovoje lietuvis Edgaras Trotenskis antrame raunde turėjo pripažinti čeko Samuelio Korčeko pranašumą.

Svorio kategorijoje iki 75 kg Jurgis Savickas taškais 0:5 pralaimėjo čekui Jindrichui Janeckai, o Lukas Steponaitis pirmame raunde turėjo pripažinti belgo Noa Hadjito pranašumą.

Du lietuviai kovojo ir svorio kategorijoje iki 57 kg. Jokūbas Arkadjevas taškais 0:5 pralaimėjo latviui Kristapui Lejnieksui, o Aleksandras Petrovskij antrame raunde turėjo pripažinti prancūzo Moufliho Marwano pranašumą.

Ketvirtadienį vyks 9 ketvirtfinalių kovos. Penktadienį vyks pusfinaliai, o D. Pozniako turnyro čempionai paaiškės šeštadienį.

„Turnyrą organizuojame dvejopomis nuotaikomis. Viena vertus, per 17 metų Dano Pozniako turnyras tapo vienu didžiausiu jaunimo turnyrų Europoje. Jo organizavimo nesustabdė nei pasaulinė ekonomikos krizė, nei pandemija. Kita vertus, dėl karo į Vilnių negalėjo atvykti nuolatinė turnyro dalyvė Ukrainos rinktinė ir mūsų broliškos valstybės žmonės kasdien žūsta nuo agresorių kulkų ir bombų, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga. – Nuolat palaikome ryšį su Ukrainos bokso federacija ir kaskart siūlome jiems pagalbą. Kvietėme Ukrainos bokso rinktinę vykti į Lietuvą, kai prasidėjus karui iš tarptautinio turnyro Bulgarijoje net 40-imt Ukrainos boksininkų ir trenerių negalėjo parskristi į tėvynę. Ukrainos boksininkai atsisakė mūsų kvietimo ir nusprendė grįžti namo ir ginti tėvynę.“

Pasak varžybų organizatorių, D. Pozniako turnyro dalyviai nuolat aptarinėja ir didžiuojasi ginklu tėvynę ginančiomis pasaulinėmis Ukrainos bokso žvaigždėmis – pasaulio profesionalų bokso ir olimpiniais čempionais broliais Volodymyru ir Vitalijumi Kličko, Oleksandru Usyku ir Vasyliu Lomačenko.

D. Pozniako turnyro ketvirtfinalių ir pusfinalių transliacijas stebėkite Facebook.com Lietuvos bokso federacijos paskyroje

DELFI TV rodys turnyro finalus

Sauliaus Čirbos nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »