Daugiausia kelialapių iškovojo britai

2016 balandžio 19

Turkijos mieste Samsune vykusiame Europos zonos atrankos turnyre olimpinius kelialapius iškovojo 13-os šalių boksininkai ir boksininkės. Net devynias vietas olimpiadoje užsitikrino Didžiosios Britanijos sportininkai, Azerbaidžano ir Armėnijos atstovai laimėjo po keturis, Italija, Prancūzija ir šeimininkė Turkija po tris, Lietuva – du kelialapius.

Vyrų varžybose turnyro nugalėtojais tapo vos keturių šalių atstovai. Net penkiose svorio kategorijoje iš dešimties triumfavo Didžiosios Britanijos boksininkai. Po du nugalėtojus turi Azerbaidžanas ir Prancūzija, vieną – Lietuva.

Stanionis. Finalas

Sorio kategorijos iki 69 kg čempionu tapo Eimantas Stanionis, olimpinį kelialapį iškovojo ir sidabro medalį svorio kategorijoje iki 64 kg laimėjęs Evaldas Petrauskas.

Iš viso olimpiniame atrankos turnyre dalyvavo šeši Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 91 kg pergale turnyrą pradėjo Tadas Tamašauskas, pirmoje kovoje jis 3:0 įveikė serbą Milutiną Stankovičių. Aštuntfinalyje T. Tamašauskui burtai lėmė turnyro favoritą – Europos žaidynių čempioną ir pasaulio čempionato prizininką Abdulkadirą Abdulajevą iš Azerbaidžano. Lietuvis pralaimėjo 0:3 ir pasitraukė iš tolesnės kovos. A. Abdulajevas iškovojo bronzos medalį ir kelialapį į Rio.

Svorio kategorijoje iki 60 kg Edgaras Skurdelis pirmą kovą pralaimėjo turkui Volkanui Gokčekui.  Turkas vėliau nukeliavo iki pusfinalio, tačiau patyrė pralaimėjimus tiek pusfinalyje, tiek ir kovoje dėl trečios vietos ir liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio.

Svorio kategorijos iki 75 kg nepasisekė Tomui Pivorunui. Pirmoje kovoje lietuvis po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo suomiui Ilariui Kujalai. Kitame etape suomis turėjo pripažinti turnyro favorito airio Maiklo O‘Reillio pranašumą.

Svorio kategorijoje virš 91 kg Mantas Valavičius kovas pradėjo nuo aštuntfinalio ir pirmoje kovoje 0:3 pralaimėjo danui Kemui Larsenui. Lietuvį nugalėjęs danas kitame etape pralaimėjo pirmam pagal skirtymą britui Josephui Joyce‘ui ir į pusfinalį nepateko.

Olimpiniame atrankos turnyre teisėjavo ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius.

Olimpinis atrankos turnyras_moterys

Balandžio 9-17 dienomis vykusiame Europos zonos olimpiniame atrankos turnyre kovojo 217 boksininkų ir 57 boksininkės iš 38 valstybių. Vyrai išsidalijo 30-imt (po tris geriausius visose svorio kategorijose), o moterys 6-is (trijų svorio kategorijų finalininkės) olimpinius kelialapius.

Pasaulinis olimpinis atrankos turnyras vyks birželio 14-26 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku.

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius