Daugiausia medalių iškovojo kubiečiai

2017 rugsėjo 04

Hamburge (Vokietija) baigėsi pasaulio bokso čempionatas, kuriame kovojo 243 boksininkai iš 75 valstybių. Nuo 1974 metų organizuojamame ir 19-ą kartą vykusiame pasaulio čempionate daugiausia medalių iškovojo kubiečiai, kurie susižėrė net pusę aukso apdovanojimų.

Kubos boksininkai laimėjo net penkiose svorio kategorijose iš dešimties. Dar du kubiečiai pralaimėjo finale. 7 medalius (5 aukso ir 2 sidabro) iškovojusi Kubos rinktinė aplenkė po 6 apdovanojimus laimėjusius Uzbekistaną (1 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos) bei Kazachstaną (1 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos).

Trečią vietą komandinėje įskaitoje užėmė Azerbaidžanas – 1 aukso ir 1 bronzos. Po vieną aukso medalį iškovojo ukrainietis ir prancūzas. Septintą vietą užėmė 3 medalius (1 sidabro ir 2 bronzos) laimėję amerikiečiai.

Fiasko patyrė Rusijos boksininkai, kurie liko be aukso. Rusai laimėjo tik 2 medalius – sidabro ir bronzos. Paskutinį kartą rusams aukso medalių nepavyko iškovoti 1999 metais Hiustone (JAV) vykusiame pasaulio čempionate. Pasaulio cempionai

Iš viso Hamburge medalius iškovojo 20-ies šalių atstovai.

Pasaulio čempionato apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir daugkartinis pasaulio profesionalų bokso čempionas ukrainietis Vladimiras Kličko.

Vienintelis pasaulio čempionate dalyvavęs Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas pralaimėjo pirmą kovą Kanadai atstovaujančiam Arthurui Bijarslanovui. Dagestane gimęs ir „Čečėnų vilku“ vadinamas A. Bijarslanovas antrame rate po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo Elvisui Rodriguezui iš Dominikos Respublikos.

Teisejas Gintaras Sniuksta

Pasaulio čempionate teisėjavo lietuvis Gintaras Šniukšta. Pasaulio suaugusiųjų čempionatuose debiutavęs G. Šniukšta sulaukė įvertinimo ir buvo paskirtas teisėjauti vienai finalo ir net keturioms pusfinalių dvikovoms.

Geriausiu pasaulio čempionato boksininku išrinktas ukrainietis Oleksandras Khyzhniakas, laimėjęs svorio kategorijoje iki 75 kg. Geriausio trenerio titulas atiteko JAV rinktinės strategui Billiui Walshui, kurio treniruojami amerikiečiai medalius iškovojo po 6 metų pertraukos. Oleksandr Khyzhniak

Geriausia komanda tapo penkis aukso medalius iškovojusi Kubos rinktinė. „Kilnaus elgesio“ (Fair Play) prizas įteiktas čempionato ambasadoriui, varžybų šeimininkės Vokietijos atstovui Artemui Harutyunyanui.

Jubiliejinis XX-asis pasaulio bokso čempionatas vyks 2019 metais Rusijos mieste Sočyje.

Pasaulio čempionato finalai (nugalėtojas įrašytas pirmuoju):

Svorio kategorija 46-49 kg Joahnys Argilagos (Kuba) – Hasanboy Dusmatov (Uzbekistanas) WP 3:2

Svorio kategorija iki 52 kg Yosbany Veitia (Kuba) – Jasurbek Latipov (Uzbekistanas) WP 5:0

Svorio kategorija iki 56 kg Kairat Yeraliyev (Kazachstanas) – Duke Ragan (JAV) WP 3:2

Svorio kategorija iki 60 kg Sofiane Oumiha (Prancūzija) – Lazaro Alvarez Estrada (Kuba) WP 5:0

Svorio kategorija iki 64 kg Andy Cruz Gomez (Kuba) – Ikboljon Kholdarov (Uzbekistanas) WP 5:0

Svorio kategorija iki 69 kg Shakhram Giyasov (Uzbekistanas) – Roniel Ilglesias (Kuba) WP 5:0

Svorio kategorija iki 75 kg Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Abilkhan Amankul (Kazachstanas) WP 5:0

Svorio kategorija iki 81 kg Julio La Cruz (Kuba) – Joseph Ward (Airija) WP 5:0

Svorio kategorija iki 91 kg Erislandy Savon (Kuba) – Evgeny Tishchenko (Rusija) WP 3:2

Svorio kategorija virš 91 kg Mahammadrasul Majidov (Azerbaidžanas) – Kamshybek Kunkabayev (Kazachstanas) WP 4:1

AIBA nuotraukos

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius