Daugiausia medalių iškovojo šeimininkai

2017 birželio 27

news-art

Ukrainos mieste Charkove baigėsi Europos bokso čempionatas. 42-ą kartą vykusiame Senojo žemyno čempionate kovojo 234 boksininkai iš 39-ių valstybių.

Europos pirmenybėse išdalinta 10 medalių komplektų. Daugiausia aukso apdovanojimų susižėrė šeimininkai ukrainiečiai, kurie nutraukė nuo 2010 m. trukusį rusų dominavimą.

Bronzos medalį iškovojusi Lietuvos bokso rinktinė komandinėje rikiuotėje pasidalijo 12-ą vietą. Iš viso medalius laimėjo 19-os valstybių boksininkai.

Europos čempionato šeimininkai Ukrainos boksininkai iškovojo 6 medalius – 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Antrą vietą pagal aukso medalius užėmė Rusija – 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos.

Absoliučiai daugiausia apdovanojimų pelnė anglai, jų sąskaitoje – 8 medaliai, bet tik 1 aukso, taip pat 6 sidabro ir 1 bronzos.

Airijos boksininkai laimėjo 1 aukso ir 2 bronzos. Po vieną auksinį į savo sąskaitą įsirašė Armėnijos, Bulgarijos ir Vokietijos atstovai. Aštuntoje vietoje – 1 sidabro apdovanojimą laimėjęs Azerbaidžanas. Po du bronzos medalius iškovojo Ispanijos, Prancūzijos ir Italijos rinktinės.Petrauskas_Srour2

Vieną bronzos medalį laimėjusi Lietuva kartu su kaimyninėmis Baltarusija ir Lenkija, taip pat Moldova, Kroatija, Vengrija, Olandija ir Izraeliu komandinėje įskaitoje pasidalijo 12-ą vietą.

Lietuvai bronzą laimėjęs Evaldas Petrauskas tapo pirmuoju mūsų šalies boksininku po Nepriklausomybės atkūrimo, kuris Europos čempionate laimėjo 2 medalius.

Praėjusiame 2015 m. Europos čempionate Lietuvos bokso rinktinė užėmė 5 vietą – aukso medalį laimėjo į profesionalus perėjęs Eimantas Stanionis, o E. Petrauskas, kaip ir šiais metais, iškovojo bronzą.

Po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos boksininkai Europos čempionatuose iš viso yra iškovoję 8 medalius: 2 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos.

Šių metų Europos čempionate Ukrainos boksininkai nutraukė Rusijos rinktinės dominavimą ir pergalę komandinėje įskaitoje susigrąžino po devynerių metų pertraukos.

Petrauskas ir Stanionis2015 m. Samokove (Bulgarija) vykusiame Senojo žemyno čempionate keturis aukso medalius iškovojo rusai, du – airiai, po vieną – britas, bulgaras, kroatas ir lietuvis.

2013 m. Baltarusijos sostinėje Minske vykusiame Europos čempionate, rusai medalius laimėjo net devyniose svorio kategorijose iš 10-ies: 5 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos.

2011 m. Turkijos sostinėje Ankaroje vykusiame čempionate rusų sąskaitoje – 6 medaliai (2 aukso ir 4 sidabro). Po 2 aukso taip pat laimėjo Airija, Velsas ir Azerbaidžanas.

2010 m. Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame Europos čempionate teisėjai buvo labai palankūs šeimininkams. Rusai tapo Europos čempionais net 7-iose svorio kategorijose iš 10-ies, vienoje iš svorio kategorijų laimėjo Vokietijai atstovaujantis rusų kilmės Denisas Makarovas.

2008 m. paskutinį kartą Europos čempionate Ukrainos rinktinė komandinėje įskaitoje laimėjo Liverpulyje (Anglija), kai iškovojo 4 aukso medalius. Bokso tradicijomis garsėjančioje Anglijoje rusai laimėjo tik 2 aukso medalius, tiek pat, kiek ir armėnai.

2006 m. Europos čempionatas Plovdive (Bulgarija) Rusijos boksininkai laimėjo net 9-iose svorio kategorijose iš 11-os.Jaroslavas Jaksto

2004 m. Puloje (Kroatija) vykusiame čempionate vėl gi – 9-iose svorio kategorijas laimėjo rusai, o vieną – Kazachstano SSR gimęs, bet Vokietijai atstovaujantis rusų kilmės Vitalijus Tajbertas. 2004 m. Europos čempionatas buvo sėkmingas ir Lietuvos boksininkams. Jaroslavas Jakšto ir Rolandas Jasevičius laimėjo bronzos medalius. Lietuvos rinktinė komandinėje įskaitoje užėmė 11-ą vietą.

2002 m. Europos čempionate buvo kovojama 12-oje svorio kategorijų. Kadangi čempionatas vyko Rusijos mieste Permėje, nenuostabu, kad net 9-iose Europos čempionais tapo Rusijos boksininkai. Po vieną aukso laimėjo baltarusis, ukrainietis ir bulgaras.

2000 m. čempionate Tamperėje (Suomija), rusai laimėjo 4 aukso medalius, 3 medaliai – turkų, 2 – ukrainiečių sąskaitoje. Šiame čempionate bronzos medalį iškovojo lietuvis Darius Jasevičius.

1998 m. Baltarusijos sostinėje Minske vykusiame Europos čempionate Rusijos boksininkai laimėjo net 10 medalių 12-oje svorio kategorijų: 4 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos. Ukraina: 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos. Sidabrą Lietuvai laimėjęs Ivanas Stapovičius lėmė mūsų šaliai 13-ą vietą komandinėje įskaitoje. Karpaciauskas

1996 m. Vejle (Danija) vykusį čempionatą laimėjo vokiečiai: 3 aukso, po 1 sidabro ir bronzos. Po du auksinius laimėjo rumunai ir rusai.

1993 m. Bursoje (Turkija) organizuotame čempionate 3 aukso medalius iškovojo bulgarai, 2 – rusai, po vieną – vokietis, turkas, gruzinas, lenkas, rumunas, azerbaidžanietis ir lietuvis Vitalijus Karpačiauskas. Jo laimėtas auksas lėmė pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo Europos čempionate dalyvavusiai Lietuvos rinktinei 8-ą vietą komandinėje įskaitoje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »