E.Kavaliauskas – tarp populiariausių sportininkų

2018 gruodžio 11

news-art

Profesionalų ringe įspūdingas pergales skinantis Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas prestižiniuose „LTeam apdovanojimuose“ yra tarp populiariausių Lietuvos sportininkų. „Metų mėgstamiausio sportininko“ nominacijoje E. Kavaliauskas užima trečią vietą. Boksininką lenkia tik krepšininkas Domantas Sabonis ir plaukikė Kotryna Teterevkova. Iš viso šioje kategorijoje buvo nominuotas net 41 sportininkas. Įpusėjus balsavimui liko 9-i, daugiausia balsų surinkę atletai.

„LTeam apdovanojimuose“ už sportininkus galima balsuoti iki gruodžio 15 dienos. Laureatai bus paskelbti gruodžio 20 dieną. Savo balsą galite atiduoti čia: http://plus.lrytas.lt/lteam-2018/

„Rinkimų rezultatai mane tikrai maloniai nustebino ir paglostė širdį, nes jau ne vienerius metus gyvenu ir sportuoju ne Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad manęs Lietuvoje nepamiršo, – sako po 2012 metų Londono olimpinių žaidynių į profesionalų boksą perėjęs ir į JAV persikėlęs E. Kavaliauskas. – Lietuvių palaikymas didėja su kiekviena kova. Po kiekvienos pergalės pasipila sveikinimai tiek iš Lietuvos, tiek iš Jungtinėse Valstijose gyvenančių tautiečių. Man tai labai daug reiškia. Kai palieki savo tėvynę, svečioje šalyje su kiekviena diena vis labiau supranti, kokia yra stipri meilė savo šaliai ir ta meilė tik didėja. Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu visam pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu“. Egis Kavaliauskas_2

E. Kavaliauskas Lietuvos rinktinės garbę gynė 2008 m. Pekino ir 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse. 30-etis boksininkas neatmeta galimybės atstovauti Lietuvos rinktinei ir ateityje, nes prieš Rio de Žaneiro žaidynes buvo pakeistos taisyklės. Jos leidžia kovoti profesionalams ir svarbiausiose mėgėjų varžybose, tarp jų ir olimpinėse žaidynėse.

„2011 metais iškovojau pasaulio čempionato bronzos medalį ir po metų labai tikėjausi medalio Londono olimpiadoje. Deja, ši svajonė dar liko neįgyvendinta. Todėl neatmetu galimybės, kad kažkada vėl kovosiu ir dėl olimpinio medalio, – tvirtina E. Kavaliauskas. – Noro atstovauti Lietuvos rinktinei – labai daug, bet dabar svarbiausia mano karjeroje – profesionalų ringas ir kova dėl pasaulio čempiono diržo“.

Profesionalų ringe 21 pergalę (17 nokautais) iškovojęs Lietuvos boksininkas lapkričio viduryje trečią kartą apgynė Šiaurės Amerikos bokso federacijos (NABF) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą ir pirmą sykį iškovojo Pasaulio bokso organizacijos (WBO) tarpkontinentinį čempiono diržą.

Didžiausio pasaulyje bokso statistikos ir rezultatų portalo „Box rec“ sudarytame reitinge, E. Kavaliauskas pusvidutinio svorio kategorijoje pakilo į 8 vietą. Profesionalų bokso ekspertai kitų metų pradžioje jam prognozuoja kovą dėl WBO pasaulio čempiono titulo su šioje svorio kategorijoje karaliaujančiu amerikiečiu Terence‘u Crowfordu.

Egis Kavaliauskas_3„Prieš paskutinę mano kovą buvo kalbama, kad pergalės atveju, kita kova bus dėl čempiono diržo su T. Crowfordu. WBO reitinge esu numeris vienas ir man priklausytų kautis su čempionu. Tačiau pastaruoju metu pasigirdo kalbos, kad T. Crowfordas gali pasirinkti kitą varžovą. Žiniasklaida spėlioja, kad tai gali būti 4-oje reitingo vietoje esantis buvęs WBC pasaulio čempionas britas Amiras Khanas. Kol kas esu nežinomybėje, – nusivylimo neslepia E. Kavaliauskas. – Priartėjau prie savo svajonės ir trokštu kovoti dėl diržo. Jeigu bus suteiktas šansas, reiks atimti čempiono diržą ir užsidėti sau“.

Ryžto siekti titulinės kovos, lietuviui suteikia ir pamatytos tituluočiausių boksininkų kovos. Tarp jų ir legendinio filipiniečio Manny Pacquiao, kuris kovoja toje pačioje svorio kategorijoje, kaip ir E. Kavaliauskas.

„Žiūrėdamas tokias kovas pagalvoju, kad greitai ir aš ten būsiu. Amerikiečiai tiesiog pamišę dėl bokso. Jungtinėse Valstijose boksas – kaip pas mus krepšinis. Aišku, čia labai populiaru ir krepšinis, ir beisbolas, ir amerikinis futbolas bei ledo ritulys. Tačiau titulinės bokso kovos sutraukia milžinišką auditoriją prie televizorių ekranų ir arenose. Bilietų į didžiąsias kovas negali gauti jau prieš 2 mėnesius“, – pasakoja E. Kavaliauskas. – Teko stebėti dvi M. Pacquiao kovas, taip pat Las Vegase vykusią kovą dėl trijų organizacijų diržų tarp amerikiečio Andre Wardo ir ruso Sergejaus Kovaliovo. Įspūdis – nerealus. Noriu tai patirti ir savo kailiu, būdamas ringe“.

Šešerius metus profesionalų ringe kovojantis E. Kavaliauskas įdėmiai seka ir tautiečio Eimanto Stanionio pirmuosius žingsnius profesionalų bokse. Po 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių į profesionalų gretas perėjęs 24 metų Europos čempionas laimėjo visas 7 kovas (5 nokautais). Egis Kavaliauskas_1

„Eimantas dabar yra ten, kur jaučiasi geriausiai – profesionalų ringe. Čia reikia daugiau fizinės jėgos, o jos jis turi pakankamai. Perspektyvos tikrai puikios, jis gali daug pasiekti. Mėgėjų varžybose jis jau įrodė savo jėgą, laimėdamas Europos čempionatą. Galėjo ir turėjo daugiau pasiekti ir olimpinėse žaidynėse, tačiau kelią medalių link jam užkirto teisėjų sprendimai“.

Pavasarį Lietuvoje apsilankęs ir Vilniuje vykusio tarptautinio Dano Pozniako turnyro finalus stebėjęs E. Kavaliauskas džiaugiasi, kad boksas yra tarp populiariausių sporto šakų ir mūsų šalyje auga perspektyvus jaunimas.

„Kiek tik galiu, visada stengiuosi stebėti lietuvių kovas, sekiau naujienas iš neseniai vykusio Lietuvos čempionato. Manau, kad ateina gera pamaina. Svorio kategorijoje iki 69 kg patiko Saimono Banio kovos. Tai perspektyvus ir talentingas vaikinas su kovotojo charakteriu. Išsiskyrė ir Paulius Zujevas, tapęs Lietuvos čempionu iki 81 kg, – vardijo daugkartinis Lietuvos čempionas. – Jaunių gretose taip pat turim kuo džiaugtis. Aleksandras Trofimčiukas dvejus metus iš eilės laimėjo medalius Europos jaunių čempionatuose. Labai norisi, kad jie išsilaikytų bokse, nepasuktų kitu keliu. Lietuvoje populiarėja dvikovinės sporto šakos ir manau, kad boksininkams atsiveria vis didesnės galimybės.“

Prieš artėjančias šventes Lietuvos boksininkas dėkojo visiems savo gerbėjams ir visiems mylintiems boksą.

„Su žmona ketinome grįžti į Lietuvą, nes mums Kalėdos – šeimos šventė ir norisi jas sutikti su artimiausiais žmonėmis. Bet turiu likti JAV, nes neaišku kada vyks kita mano kova, todėl eglutę jau pasipuošėme čia. Visiems norime palinkėti gražių švenčių, o sportininkams – ir kuo daugiau pergalių“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »