E. Petrauskas iškovojo sidabro medalį

2016 balandžio 17

news-art

Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas olimpiniame atrankos turnyre užėmė antrą vietą. Svorio kategorijoje iki 64 kg antruoju skirstytas E. Petrauskas finale 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) pralaimėjo turnyro favoritui Lorenzui Sotomayorui iš Azerbaidžano.

Dar prieš finalą 2012 m. Londono olimpiados prizininkas E. Petrauskas jau buvo užsitikrinęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Turkijos mieste Samsune vykstančiame atrankos turnyre kelialapius kiekvienoje svorio kategorijoje iškovojo trys geriausi boksininkai.

„Evaldas laimėjo finalo kovą, deja, teisėjai nusprendė kitaip. Varžovas net 22 centimetrais aukštesnis, bet pasirinkome tinkamą taktiką – daugiausia vyko artima kova ir Evaldas trenerių nurodymus puikiai vykdė, jis daugiau atakavo ir gerai gynėsi. Pralaimėtas finalas šiek tiek nuliūdino, bet pagrindinis uždavinys buvo iškovoti olimpinį kelialapį ir džiaugiamės, kad tikslą įvykdėme“, – po finalo sakė treneris Vladimiras Bajevas.

24-erių metų E. Petrauskas olimpiniame atrankos turnyre iškovojo tris pergales. Pirmoje kovoje lietuvis vieningu teisėjų sprendimu 3:0 pranoko baltarusį Jevgenijų Dauhaliavetsą, ketvirtfinalyje 3:0 įveikė vengrą Marką Kontreczą, o pusfinalyje, kur pergalė garantavo olimpinį kelialapį, E. Petrauskas 3:0 nugalėjo armėną Havhannesą Bachkovą. Finale E. Petrauskas turėjo pripažinti 2015 m. Europos žaidynių čempiono, nuo 2013 m. Azerbaidžanui atstovaujantis kubiečio L. Sotomayoro pranašumą.

Turkijoje vykusiame Europos zonos atrankos turnyre kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo ir kitas Lietuvos boksininkas Eimantas Stanionis, kuris tapo svorio kategorijos iki 69 kg nugalėtoju.

Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos boksininkai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse.

Balandžio 9-17 dienomis vykusiame Europos zonos olimpiniame atrankos turnyre kovojo 217 boksininkų ir 57 boksininkės iš 38 Senojo žemyno šalių. Vyrai išsidalijo 30-imt, o moterys 6-is olimpinius kelialapius.

Olimpiniame atrankos turnyre teisėjavo ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius.