E.Skurdelis liko per žingsnį nuo pasaulio čempionato medalio

2021 lapkričio 02

news-art

Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame pasaulio vyrų bokso čempionate Lietuvos rinktinei nepavyko iškovoti medalių. Arčiausiai apdovanojimo buvo Edgaras Skurdelis. Tris pergales pasaulio čempionate iškovojęs E. Skurdelis pateko į svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalį ir nuo prizininkų pakylos jį skyrė viena pergalė.

Lemiamoje kovoje Lietuvos boksininko pergalių seriją nutraukė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis ir šių metų Azijos vicečempionas iranietis Daniyalas Shahbakhsas. Po labai atkaklios kovos E. Skurdelis turėjo pripažinti varžovo pranašumą taškais 2:3 (29:28, 27:30, 28:29, 28:29, 29:28).

Dvikovos svarba lėmė tai, jog pirmą raundą abu varžovai pradėjo atsargiai ir ypač iranietis vengė artimos kovos. Po pirmo raundo trys teisėjai iš penkių įžvelgė E. Skurdelio pranašumą. Apylygiai klostėsi ir antras raundas, kurio pabaigoje šiek tiek aktyvesnis buvo D. Shahbakhsas ir tai lėmė jo pergalę raunde 4:1. Lemiamo trečio raundo pradžioje iraniečiui buvo stipriai prakirstas antakis ir ringo teisėjas sustabdė kovą. Po mediko apžiūros buvo leista tęsti kovą ir D. Shahbakhsas sugebėjo išlaikyti persvarą iki finalinio gongo.

Patekęs į pusfinalį E. Skurdelio varžovas užsitikrino mažiausiai bronzos medalį ir 25 tūkst. JAV dolerių premiją.

Lietuvos bokso rinktinės sąskaitoje išlieka 4 medaliai, laimėti po nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. sidabro medalį laimėjo Vitalijus Karpačiauskas. Bronzos apdovanojimus iškovojo Vidas Bičiulaitis (1995 m.), Daugirdas Šemiotas (2007 m.) ir Egidijus Kavaliauskas (2011 m.).

Edgaro Skurdelio kovos vaizdo įrašas nuo 1:15:40

AIBA.org nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


KITOS NAUJIENOS

Ilgamečiame Bockų turnyre Vengrijoje – A. Trofimčiuko ir D. Voišnarovičiaus bronzos medaliai

2025 kovo 15

news-1

Baigėsi kovo 11–15 dienomis Vengrijoje vykęs jau 69-tas tarptautinis Bockų…

SKAITYTI

Trys lietuvės triumfavo tarptautiniame moterų bokso turnyre, J. Jakimova – geriausia boksininkė

2025 kovo 12

news-1

Praėjusį savaitgalį Lietuvos boksininkės dalyvavo tarptautiniame „Ladies Boxing Cup“ turnyre…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai varžysis pajėgiame tarptautiniame Bockų turnyre Vengrijoje

2025 kovo 11

news-1

Kovo 11–15 dienomis Vengrijoje vyks jau 69-tas tarptautinis Bockų memorialinis…

SKAITYTI
Translate »