Eimantas Stanionis – Europos čempionas!

2015 rugpjūčio 16

news-art

“Nerealus jausmas, kai į viršų kyla Lietuvos trispalvė ir skamba Tautiška giesmė”, – po triumfo Europos čempionate sakė aukso medalį iškovojęs Eimantas Stanionis.

Tai vos antras Europos čempionato aukso medalis po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 metais Senojo žemyno pirmenybes laimėjo Vitalijus Karpačiauskas, po jo triumfo aukso reikėjo laukti net 22-ejus metus. Iš Europos čempionato su medaliu grįš ir Evaldas Petrauskas, jis laimėjo bronzą svorio kategorijoje iki 64 kg.

Bulgarijoje vykusiame Europos čempionate svorio kategorijoje iki 69 kg Eimantas Stanionis finale techniniu nokautu įveikė baltarusį Pavelą Kastraminą. Pirmame raunde lietuvis prakirto varžovui antakį, vėliau kova ne kartą buvo sustabdyta, nes baltarusiui iš antakio bėgo kraujas. Po dviejų raundų E. Stanionis pirmavo 3:0 (20:17, 20:18, 20:18). Trečiame raunde iki kovos pabaigos likus 34 sekundėms, dvikova buvo sustabdyta ir E. Stanioniui įskaityta pergalė techniniu nokautu.

“Dabar arba niekada. Su tokia nuostata žengiau į ringą, nes supratau, kad kitos tokios galimybės gali ir nebūti. Gerai pradėjau kovą, daug ir tiksliai smūgiavau ir prakirtau varžovui antakį. Antrame raunde vėl gerai pataikiau, bet patyręs ir stiprus varžovas išsilaikė iki raundo pabaigos. Trečiame raunde neleidau varžovui atsikvėpti ir pasiekiau pergalę. Ji nebuvo tokia lengva, kaip gali atrodyti. Varžovas patyręs ir tituluotas, prieš dvejus metus tapo Europos čempionato prizininku”, – apie finalą pasakojo E. Stanionis.

Europos čempioną šiek tiek nuliūdino, kad apdovanojimų ceremonijoje skambėjo sutrumpintas Lietuvos himnas.

“Dar sunkiai suvokiu šios pergalės svarbą, užvaldė tokios emocijos, kad žodžiais sunku apsakyti. Dar esu labai jaunas, o jau pavyko iškovoti Europos čempionato auksą. Emocijas sunku apibūdinti žodžiais. Nerealus jausmas, kai į viršų kyla Lietuvos trispalvė ir skamba Tautiška giesmė. Nėra didesnės garbės, kaip atstovauti savo šaliai ir ją garsinti. Be galo džiaugiuosi, kad Europos čempionate skambėjo Lietuvos himnas, o per mano ir Evaldo apdovanojimų ceremonijas kilo Lietuvos trispalvė”, – tvirtino E. Stanionis, kuriam pirmadienį sukaks 21 metai.

“Neįmanoma apsakyti emocijų, kurios užvaldė po Eimanto pergalės. Didžiulis džiaugsmas, kurio nei išmatuoti, nei apsakyti neįmanoma. Lietuva aukso medalio laukė daugiau negu du dešimtmečius, o paskutinį kartą medalius Europos čempionate laimėjome prieš 11 metų. Dabar iškart du medaliai. Dar prieš čempionatą neabejojau, kad Eimantas tikrai iškovos medalį. Jis jo tikrai vertas, nes Eimantas – labai valingas ir darbštus sportininkas, užsisipyręs siekia savo tikslo ir labai džiaugiamės, kad jo darbas atsipirko su kaupu. Jo karjera dar tik prasideda, jeigu jis ir toliau taip dirbs, laukia šviesi ateitis, svarbu nesustoti ir toliau siekti savo tikslų”, – teigė Europos čempiono treneris Vidas Bružas.

Europos čempionu tapęs E. Stanionis ir Europos čempionato prizininkas E. Petrauskas užsitikrino vietas pasaulio čempionate, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.

Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė 5 vietą

Du medalius – vieną aukso ir vieną bronzos iškovoję Lietuvos boksininkai Europos čempionato komandinėje įskaitoje užėmė 5 vietą. Tiek pat medalių iškovojo ir Kroatija. Lietuvius aplenkė tik keturios šalys. Ketvirtoje vietoje čempionato šeimininkai bulgarai, jie laimėjo 5 medalius – 1 aukso ir 4 bronzos. Trečią vietą užėmė Didžioji Britanija (6 medaliai) – 1 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos, antroje vietoje Airija (3 medaliai) – 2 aukso ir 1 bronzos. Daugiausia apdovanojimų susižėrė rusai, jų sąskaitoje 4 aukso medaliai.

Europos čempioną pasveikino šalies vadovai

Auksą iškovojusį E. Stanionį pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Esate Lietuvos bokso viltis. Jūs drąsiai kovėtės ringe ir pelnėte savo pirmąjį medalį suaugusiųjų čempionate. Tai atpildas už Jūsų ištvermę ir atkaklias treniruotes“, – sakoma šalies vadovės sveikinime. Šalies vadovė palinkėjo, kad šis medalis E. Stanionį įkvėptų naujoms pergalėms bei sėkmės pasaulio čempionate ir bilieto į olimpines žaidynes.

Eimantą pasveikino ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Nuoširdžiai sveikinu su nepaprastai nuostabiu rezultatu. Šis pasiekimas – tai ne tik Jūsų asmeninis, bet ir visos šalies žmonių džiaugsmas. Esame dėkingi, jog Jūsų dėka po ilgų metų pertraukos Europos bokso auksas grįžta į Lietuvą“, – sako premjeras A. Butkevičius. Vyriausybės vadovo teigimu, kiekvienas laimėjimas ne tik stiprina valią bei skatina pasitikėjimą savo jėgomis, bet ir ugdo patriotiškumą, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius džiaugiasi E. Stanionio pergale ir linki sėkmingo pasirodymo pasaulio čempionate, kuriame Lietuvai atstovaus kartu su E. Petrausku, Bulgarijoje iškovojusiu bronzos medalį. Premjeras už atstovavimą Lietuvai taip pat dėkoja ir trims sportininkams, kurie pasirodymą baigė be apdovanojimų – Tadui Tamašauskui, Tomui Pivorunui ir Mantui Valavičiui.

[nggallery id=5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Ketvirtfinalį laimėjęs, bet antakį prasikirtęs J. Jazevičius Lenkijoje tenkinosi bronzos medaliu

2023 gegužės 27

news-1

Baigėsi gegužės 22-26 dienomis Lenkijoje vykęs tarptautinis Felikso Štamo bokso…

SKAITYTI

Iš turnyro Paryžiuje – su penkiais medaliais

2023 gegužės 17

news-1

Gegužės 11-13 dienomis tarptautiniame bokso turnyre „Les Ceintures“, vykusiame Prancūzijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunių bokso pirmenybėse paaiškėjo naujieji šalies čempionai

2023 gegužės 07

news-1

Baigėsi gegužės 3-6 dienomis Palangos sporto centro arenoje vykęs…

SKAITYTI
Translate »