Europos jaunių čempionate lietuviai liko be medalių

2021 liepos 11

news-art

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje liepos 2-11 dienomis vyko Europos jaunių čempionatas. Trylikoje vaikinų ir trylikoje merginų svorio kategorijų kovojo 224 boksininkai ir 115 boksininkių iš 31-os valstybės.

Lietuvos rinktinei atstovavo 3 merginos ir 11 vaikinų. Keturi rinktinės atstovai liko per žingsnį nuo medalių ir užėmė 5 vietą, o lietuvio Pauliaus Bublio kovą EUBC pripažino „Dienos dvikova“.

Europos čempionate Paulius Bublis iškovojo dvi įspūdingas pergales. Svorio kategorijos iki 60 kg pirmoje kovoje Lietuvos boksininkas trečiame raunde aiškia persvara nugalėjo slovaką Pavolą Fleschhackerį. Aštuntfinalyje P. Bublis dar kartą pademonstravo geriausias savo savybes ir taškais 4:1 įveikė favoritu laikytą Azerbaidžano atstovą Fuadą Babajevą.

„Lietuvis Paulius Bublis sumaniu stiliumi pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį. Lietuvis pademonstravo įspūdingus techninius įgūdžius, – skelbė Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficiali interneto svetainė, kuri lietuvio kovą išrinko „Dienos dvikova“ iš visų tą dieną vykusių 47 kovų. – Naujasis Lietuvos jaunių rinktinės flagmanas Paulius Bublis puikiai pasirodė pirmoje preliminarioje kovoje, o antroje kovoje Baltijos atstovas pasistengė gerai išnaudoti savo stiprius kablius prieš azerbaidžanietį Fuadą Babajevą. Lietuvos boksininkas buvo kantrus pirmame raunde ir stengėsi laikytis savo strategijos prieš azerų talentą. Bublis jautė kovos distanciją ir geriau smūgiavo, tuo tarpu Babajevas buvo pernelyg pasyvus pirmame ir antrame raunduose. Azerbaidžanietis geriau pasirodė trečiame raunde, bet Bubliui užteko įgytos persvaros ir ištvermės, kad laimėtų dvikovą.“

Ketvirtfinalyje P. Bubliui nepavyko pateikti dar vienos staigmenos. Lietuvis taškais 0:5 pralaimėjo ukrainiečiui Bohdanui Cheldykui, kuris nukeliavo iki Europos čempionato finalo.

Per žingsnį nuo medalio liko ir Karolis Janulis. Lietuvis burtų dėka pateko į svorio kategorijos iki 80 kg ketvirtfinalį ir čia pirštines surėmė su kroatu Mateo Pejičiumi. Varžovas laimėjo aiškia persvara pirmame raunde.

Europos čempionato ketvirtfinaliuose kovojo ir dvi Lietuvos boksininkės, tarp aštuonių geriausiųjų patekusios burtų dėka. Gabrielė Sinickaitė (svorio kategorija 57 kg) ketvirtfinalyje po atkaklios kovos taškais 1:4 pralaimėjo serbei Djinai Miletič. Svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalyje Gustė Grigalaitytė jau pirmame raunde turėjo pripažinti rumunės Andros Sebe pranašumą. Pirmoje preliminarioje kovoje Aurėja Adomaitytė (iki 54 kg) taškais 1:4 pralaimėjo čekei Katrinai Ivanovai.

Vaikinų varžybose kiti lietuviai patyrė pralaimėjimus preliminariose kovose.
Edvinas Jurčiukonis (iki 46 kg) trečiame raunde aiškia persvara pralaimėjo rumunui Mihajui Irofte.
Rytis Bajalis (48 kg) taškais 0:5 pralaimėjo armėnui Samvelui Grigoryanui.
Armandas Kregždė (50 kg) po atkaklios kovos pralaimėjo 2:3 turėjo pripažinti armėno Vehmero Martirosyano pranašumą.
Gintaras Gabinaitis (54 kg) pralaimėjo 0:5 lenkui Dominikui Jedrejui.
Šanderis Aleksandravičius (57 kg) kitam lenkui Kamiliui Kačmarekui pralaimėjo 0:5.
Edgaras Trotenskis (63 kg) trečiame raunde aiškia persvara turėjo pripažinti ruso Ivano Tichonovo pranašumą.
Lukas Drabavičius (70 kg) antrame raunde aiškia persvara pralaimėjo armėnui Garikui Antanosyanui.
Erik Kovalevskij (75 kg) taškais 1:4 nusileido moldavui Stanislavui Braileanui.
Kajus Klenauskas (+80 kg) antrame raunde turėjo pripažinti serbo Sevos Stevanovičiaus pranašumą.

Lietuvos boksininkus čempionate lydėjo treneriai Miroslavas Krepštulis, Marius Narkevičius, Marius Palionis ir Ramūnas Kulbis. Europos čempionate teisėjavo Anatolijus Kriukovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »