Europos jaunių čempionato statistika: lyderiavo ukrainiečiai, daugiausiai medalių pelnė rumunai

2023 liepos 31

Pasibaigus Rumunijoje vykusioms Europos jaunių pirmenybėms tapo aiškūs visi vaikinų ir merginų grupių medalinininkai bei šalys lyderės.

Iš 19-likos medalius iškovojusių šalių daugiausiai apdovanojimų – net 18 (2 aukso, 3 sidabro, 13 bronzos) – pelnė šeimininkai rumunai, antroje vietoje su 17 medalių (8 aukso, 3 sidabro, 6 bronzos) rikiavosi ukrainiečiai, trečiąją poziciją užėmė 11 apdovanojimų iškovoję anglai (7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos).

Pagal medalių vertę šalys išsirikiavo atitinkama tvarka – pirmoji Ukraina (8 aukso, 3 sidabro, 6 bronzos), antroji Anglija (7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos), trečioji Turkija (3 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos), ketvirtoji Armėnija (2 aukso, 7 sidabro) ir penktoji Rumunija (2 aukso, 3 sidabro, 13 bronzos).

Lietuvos rinktinė su dviem bronzos medaliais dalijosi 13 vietą su tiek pat bronzos apdovanojimų iškovojusiomis Azerbaidžano, Kroatijos ir Izraelio nacionalinėmis komandomis.

Iš viso Europos pirmenybėse dalyvavo 378 sportininkai iš 32 valstybių – 260 vaikinų ir 118 merginų. Senojo žemyno čempionate Rumunijoje nedalyvavo šalių agresorių – Rusijos ir Baltarusijos – sportininkai.

Bronzos medalius iškovojusiems Vladimirui Abramovui (svorio kategorija iki 66 kg) ir Mildai Altaravičiūtei (iki 48 kg) kelią pusfinaliuose pastojusiems varžovams finale nepasisekė.

M. Altaravičiūtę pranokusi ukrainietė Uliana Ovsepian neprilygo anglei Ruby Imogen White, o V. Abramovą nugalėjęs armėnas Argishti Hakobyan nusileido graikui Emmanouiliui Fotiadis.

Luką Vitkutę (iki 60 kg) ketvirtfinalyje įveikusi ukrainietė Yullia Stupakova laimėjo dar dvi kovas ir tapo Europos čempione. Identišką kelią nužengė ketvirtfinalyje lietuvę Kamilę Balukevičiūtę (virš 80 kg) pranokusi Havvanura Kethuda – turkė dominavo likusiose kovose ir tapo Senojo žemyno pirmenybių laimėtoja.

Gustę Gataveckaitę (iki 66 kg) ketvirtfinalyje nugalėjusi italė Sara Scorrano Europos čempionato finale nusileido ukrainietei Anhelinai Nekrasovai ir tenkinosi sidabro medaliu.

Armėnas Haykas Ghahramanyanas, kuris ketvirtfinalyje įveikė Danielių Baltrušaitį (iki 80 kg), nužengė iki finalo, tačiau jame neprilygo čempionu tapusiam rumunui Matejui Nastasiučiui.

Likę varžovai po pergalės prieš lietuvius daugiau kovų nelaimėjo. Jelizaveta Jakimovą (iki 54 kg) aštuntfinalyje įveikusi vengrė Noemi Raba krito ketvirtfinalyje, o Simoną Puniškį (iki 52 kg) šešioliktfinalyje pranokęs lenkas Igoris Przemyslawas Soczowka pralaimėjo aštuntfinalyje.

Ketvirtfinaliuose pralaimėjo ir kiti lietuvius aštuntfinalyje įveikę varžovai – Nojų Stanišauską (iki 48 kg) pranokęs čekas Dorianas Kropogas, Giedrių Bačianską (iki 60 kg) nugalėjęs suomis Oskaris Juhanis Immonenas, prieš Radoslavą Pilatą (iki 63 kg) laimėjęs albanas Jurgenas Lazri, Dovydą Vasiliauską (iki 70 kg) palaužęs kroatas Dominikas Paličius ir Keviną Adamonį (iki 75 kg) nurungęs vengras Sandoris Varadi.

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…