Europos jaunučių čempionate dominavo Ukrainos boksininkai

2023 rugpjūčio 28

news-art

Pasibaigus Mariboro mieste Slovėnijoje vykusioms Europos jaunučių (gim. 2009-2010 m.) pirmenybėms tapo aiškūs visi vaikinų ir merginų grupių medalinininkai bei šalys lyderės.

Iš 26 medalius iškovojusių šalių daugiausiai apdovanojimų – net 20 (9 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos) – pelnė ukrainiečiai, antroje vietoje su 13 medalių (2 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos) rikiavosi armėnai, trečiąją poziciją užėmė 12 apdovanojimų (8 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos) iškovoję anglai.

Pagal medalių vertę šalys išsirikiavo atitinkama tvarka – pirmoji Ukraina, antroji Anglija, trečioji Airija (3 aukso, 1 sidabro, 7 bronzos), ketvirtoji Armėnija ir penktasis Azerbaidžanas (2 aukso ir 2 bronzos).

Iš viso Europos jaunučių čempionate dalyvavo 380 sportininkų iš 30 valstybių – 257 vaikinai ir 123 merginos. Senojo žemyno jaunučių bokso čempionate Slovėnijoje nesirungė šalių agresorių – Rusijos ir Baltarusijos – boksininkai.

Ketvirtfinalyje palangiškį Germantą Rusį (svorio kategorija iki 40 kg) įveikęs vokietis Aronas Rakkas tenkinosi bronzos medaliu – pusfinalyje boksininkas nusileido albanui Kristianui Jubani, iškovojusiam sidabrinį apdovanojimą.

Taip pat ketvirtfinalyje biržietį Gustą Pukėną (iki 66 kg) pranokęs armėnas Volodya Kirakosyanas iškovojo bronzą. Pusfinalyje V. Kirakosyanas neprilygo čempionu tapusiam ukrainiečiui Mykytai Kovalui.

Palangiškį Nojų Naumcevą (iki 48 kg) aštuntfinalyje įveikęs armėnas Surenas Katvalyanas pralaimėjo pusfinalyje ir pelnė bronzos medalį. Identišką pasiekimą užfiksavo ir Nedą Gaigalą (iki 54 kg) aštuntfinalyje pranokęs bulgaras Ivo Dimitrovas – tenkinosi bronzos medaliu.

Likę varžovai po pergalės prieš lietuvius daugiau kovų nelaimėjo. Biržietį Karolį Jakubonį (iki 44 kg) aštuntfinalyje įveikęs vengras Hunoras Asztalosas krito ketvirtfinalyje. Identiškai kaip ir bosnis Adnanas Murselovičius, kuris aštuntfinalyje pranoko kaunietį Gerardą Šimkonį (iki 90 kg).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

news-1

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

SKAITYTI

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

news-1

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

SKAITYTI

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…