Europos U22 čempionate daugiausia medalių laimėjo italai

2022 kovo 24

Kovo 13-23 d. Kroatijos mieste Poreče vyko Europos jaunimo U22 bokso čempionatas. Senojo žemyno pirmenybėse kovojo 319 dalyvių – 216 boksininkų ir 103 boksininkės. Buvo išdalinta 25 medalių komplektai – 13 vaikinų ir 12 merginų svorio kategorijose.

Daugiausia medalių Europos čempionate tiek vaikinų, tiek ir merginų varžybose iškovojo Italijos rinktinės. Lietuvai bronzos medalį laimėjo Gabrielė Stonkutė.

Lietuvai – 4 medalis čempionatų istorijoje

Italijos boksininkės susižėrė 5 medalius – 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Už italių nugaros išsirikiavo po 4 apdovanojimus – 2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos laimėjusios Turkijos, Airijos ir Lenkijos merginos. Vokietės laimėjo 2 aukso ir 1 bronzos medalį. Ukrainos boksininkių sąskaitoje – 1 aukso ir 3 bronzos apdovanojimai. Auksą laimėjo ir Slovakijos atstovė.

Bronzos medalį iškovojusi Lietuvos rinktinė moterų varžybų įskaitoje užėmė 15 vietą. Su bronzos apdovanojimu iš Europos čempionato grįžo Gabrielė Stonkutė. Svorio kategorijos iki 81 kg pusfinalyje G. Stonkutė po skandalingo teisėjų sprendimo taškais 2:3 pralaimėjo rumunei Alexandrai Petču. Lietuvos bokso federacija pateikė oficialų protestą Tarptautinei bokso asociacijai (IBA) bei Europos bokso konfederacijai (EUBC) bei reikalavo peržiūrėti pusfinalio rezultatus. Tačiau rezultatai nebuvo atšaukti ir finale leista dalyvauti rumunei, kuri finale 0:5 pralaimėjo lenkei Martynai Jancelewicz.

G. Stonkutės bronza – jau ketvirtas Lietuvos boksininkų medalis per visą Europos U22 čempionatų istoriją. 2021 metais G. Stonkutė pateko į finalą ir iškovojo sidabro medalį. 2012 m. Karaliaučiuje vykusiame pirmajame Europos U22 čempionate sidabrą iškovojo Evaldas Petrauskas, o bronzą Edgaras Skurdelis.

Kaip sekėsi Lietuvos vaikinų rinktinės varžovams

Vaikinų varžybose Italijos boksininkai iškovojo 5 medalius – 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Antroje vietoje liko Turkijos rinktinė su 2 aukso ir 4 bronzos medaliais. Šešis apdovanojimus pelnė ir Ukrainos boksininkai, jų sąskaitoje – 1 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medaliai. Aukso medalius taip pat laimėjo azerbaidžanietis, bulgaras, kartvelas, airis, kroatas, austras, danas ir žydas.

Lietuvos vaikinų rinktinei Europos čempionate atstovavo šeši boksininkai. Dviem iš jų iki medalių pritrūko vos vieno žingsnio.

Svorio kategorijoje iki 63,5 kg dvi pergales iškovojo ir galutinėje rikiuotėje 5 vietą užėmė Andriejus Lavrenovas. Pirmoje kovoje A. Lavrenovas jau pirmame raunde nokautavo italą Angelo Morello, o aštuntfinalyje taškais 3:2 įveikė lenką Benjaminą Zarzeczną. Ketvirtfinalyje A. Lavrenovas taškais 0:5 pralaimėjo Sakartvelo boksininkui Lashai Gagnidzei. Medalį užsitikrinęs kartvelas pusfinalyje pralaimėjo Europos čempionu tapusiam turkui Keremui Ozmenui.

Europos čempionui pralaimėjo Aras Dūdėnas. Svorio kategorijoje iki 86 kg pirmoje kovoje A. Dūdėnas po atkaklios kovos 3:2 įveikė bulgarą Mario Mitevą. Ketvirtfinalyje lietuvis 0:5 turėjo pripažinti žydo Yano Zako pranašumą ir tenkinosi 5 vieta. Lietuvį nugalėjęs Izraelio boksininkas laimėjo aukso medalį.

Svorio kategorijoje iki 75 kg pergale čempionatą pradėjo Aleksandras Trofimčukas. Pirmoje kovoje A. Trofimčukas 5:0 nugalėjo slovėną Dejaną Leburičių. Aštuntfinalyje Lietuvos boksininkas 0:5 pralaimėjo ukrainiečiui Mykytai Alistratovui. Ukrainietis suklupo ketvirtfinalyje.

Darius Voišnarovičius iki 92 kg svorio kategorijos iki 92 kg aštuntfinalyje taškais 1:4 pralaimėjo slovakui Josephui Kosturui. Lietuvio varžovas nužygiavo iki pusfinalio ir iškovojo bronzos medalį.

Erikas Laurikietis svorio kategorijos iki 71 kg pirmoje kovoje taškais 0:5 pralaimėjo ringo šeimininkui kroatui Noa Ježekui. Varžybų šeimininkas nukeliavo iki pusfinalio ir laimėjo bronzą.

Nedas Gudomskas svorio kategorijoje iki 67 kg pirmoje kovoje taškais 0:5 nusileido bulgarui Stepanui Kirkorovui. Bulgaras krito jau kitoje kovoje – aštuntfinalyje.

Europos U22 čempionate teisėjavo Vilmantas Bobinas.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius