Iš bokso turnyro Estijoje lietuviai grįžo su dvylika medalių

2023 spalio 02

Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis Estijos sostinėje Taline vykusiame „Tallinn Open 2023” bokso turnyre dalyvavo dvylika Lietuvos sportininkų, iš kurių nė vienas negrįžo be medalio.

Iš viso Lietuvos boksininkai tarptautiniame turnyre Estijoje pelnė 12 medalių – 2 auksinius, 6 sidabrinius ir 4 bronzinius apdovanojimus.

Auksinį apdovanojimą suaugusiųjų amžiaus grupėje pelnė Simonas Urbonavičius (iki 92 kg), burtų keliu patekęs į finalą, kuriame 5:0 pranoko suomį Hadimą Taslimą.

Andriejus Lavrenovas (iki 63,5 kg) pusfinalyje 3:0 įveikė suomį Ali Oraifį, tačiau finale 2:3 nusileido kitam Suomijos boksininkui Dimitrijui Katajai ir tenkinosi sidabro medaliu.

Nedas Gudomskas (iki 71 kg) pusfinalyje jau pirmajame kovos raunde aiškia persvara pranoko estą Lubją Evertą, tačiau finale 1:4 neprilygo suomiui Julianui Jalavai ir pelnė sidabro apdovanojimą.

Sidabro medalius suaugusiųjų grupėje laimėjo dar du lietuviai – Arvydas Dainys (iki 80 kg) ir Augustas Garmus (iki 86 kg). Pastarasis pusfinalyje 2:1 įveikė estą Samuelį Kanarbiką, tačiau finale prieš estą Antoną Vinogradovą kovoti negalėjo dėl patirtos traumos. Tuo metu A. Dainys finale 0:5 nusileido suomiui Nikitai Nystedt.

Bronzos medalį pelnęs Arnas Kazakevičius (iki 86 kg) pusfinalyje 1:2 neprilygo A. Vinogradovui, kuris vėliau tapo svorio kategorijos čempionu.

Devyniolikmečių (2005–2006 m.) amžiaus grupėje Artjoms Tretjaks (iki 63,5 kg) ir Ignas Stanislovaitis (iki 67 kg) laimėjo bronzos medalius. I. Stanislovaitis pusfinalyje aiškia persvara trečiajame raunde nusileido estui Hannesui Tildo, o A. Tretjako pusfinalio kovą pirmajame raunde sustabdė lietuvio sekundantas.

Septyniolikmečių (2007–2008 m.) amžiaus grupėje Kornelijus Kerpė (iki 52 kg) pusfinalyje 3:0 įveikė latvį Davisą Petrovsą, o finale 4:1 pranoko estą Mihailą Skorohodą ir džiaugėsi aukso medaliu.

Dovydas Kerpė (iki 60 kg) ketvirtfinalyje 4:0 laimėjo prieš estą Kirillą Belininą, pusfinalyje 3:0 įveikė kitą estą Trevorą Lillemagį, tačiau finale 0:5 neatsilaikė prieš estą Nikitą Koršunovą ir tenkinosi sidabro medaliu.

Sidabrą iškovojo ir Deividas Konstantinavičius (iki 66 kg). Ketvirtfinalyje lietuvio ir esto Oleksandro Hadirovo kovą antrajame raunde sustabdė pastarojo sekundantas, o pusfinalyje D. Kostantinavičius 3:0 įveikė estą Robertą Vjazemskį. Visgi finale pranašesnis buvo estas Stepanas Ananjevas, kuris aiškia persvara pirmajame raunde įveikė D. Konstantinavičių.

Vienintelis tautietis, Lietuvai atstovavęs penkiolikmečių (2009–2010 m.) amžiaus grupėje, tenkinosi bronzos medaliu – Matas Fedoravičius (iki 52 kg) pusfinalyje 0:3 nusileido latviui Kurtsiui Jevgrafovsui.

Su sportininkais Estijoje dirbo treneriai Laimonas Raibikis, Vidas Bičiulaitis ir Alius Liudvinavičius. Turnyre taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Mindaugas Urbonavičius.

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…