Įsteigta Vilniaus bokso federacija

2020 birželio 23

news-art

Lietuvos čempionatus vykdyti sostinėje, į nacionalines rinktines deleguoti kuo daugiau vilniečių ir siekti, kad boksas Vilniuje atgautų anksčiau turėtas pozicijas bei taptų viena populiariausių sporto šakų – tokius ambicingus tikslus išsikėlė birželio 23 dieną įsteigta Vilniaus bokso federacija (VBF).

VBF steigėjais tapo sostinėje aktyviai veikiantys ir privačiomis lėšomis modernias bokso sales įrengę klubai: „City Boxing“, „Karališkasis bokso klubas“, „Vilniaus boksas“ ir Vilniaus bokso akademija.

„Pastaruoju metu boksas Vilniuje sparčiai populiarėja dėka privačių investicijų ir atkaklaus bokso entuziastų darbo. Nusprendėme, kad susivieniję tapsime dar stipresni ir mūsų balsas bus išgirstas Lietuvos bokso federacijoje ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Pastarąjį dešimtmetį sostinėje situacija buvo tikrai prasta – Vilniuje nevyksta nacionaliniai čempionatai, Lietuvos vaikinų ir merginų rinktinėse nėra didžiausio šalies miesto atstovų. Pirmi mūsų žingsniai ir pagrindiniai uždaviniai – grąžinti boksą į sostinę, o vilniečius į Lietuvos rinktines, – sako VBF prezidentu ketverių metų kadencijai išrinktas Olegas Mamedovas. – Bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, stengsimės gerinti ir Vilniaus miesto sporto centro darbą, nes ši biudžetinė įstaiga dirba toli gražu neefektyviai“.

VBF prezidentas O. Mamedovas, kuris yra ir Lietuvos bokso federacijos (LBF) Prezidiumo narys, ragina prie naujai įkurtos federacijos jungtis ir kitus Vilniaus bokso klubus. Nes pastaruoju metu sostinės klubai neturėjo juos vienijančio atstovo, kai iš LBF narių buvo pašalinta Vilniaus apskrities bokso federacija.

VBF viceprezidentais išrinkti „Karališkojo bokso klubo“ vadovas Andrius Pusvaškis ir daugkartinis Lietuvos čempionas, vienas „City Boxing“ klubo įkūrėjų Tadas Tamašauskas.

„Vilnius turi gilias bokso tradicijas. Pirmasis Lietuvos olimpinis čempionas Danas Pozniakas yra vilnietis. Nepriklausomybės laikotarpiu Vilniuje išugdyti pasaulio ir Europos čempionatuose medalius iškovoję olimpiečiai Jaroslavas Jakšto, Ivanas Stapovičius, Rolandas Jasevičius. Deja, pastaruoju metu situacija Vilniuje tapo apverktina ir tai mūsų netenkina. Norime sostinėje rengti Lietuvos čempionatus, kurie ženkliai prisideda prie bokso populiarinimo, deleguoti Vilniaus komandas į šalies pirmenybes, ko pastaruoju metu nebuvo daroma. Daug dėmesio skirsim trenerių ir teisėjų mokymams“, – teigia kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes siekiantis T. Tamašauskas.

Steigiamajame susirinkime patvirtinti VBF įstatai ir logotipas, nustatytas stojimo ir narystės mokestis bei nuspręsta artimiausiu metu stoti į LBF.

Išrinkti ir Vilniaus miesto rinktinių treneriai. Suaugusiųjų rinktinės vairas patikėtas Lietuvos rinktinės boksininką T. Tamašauską treniruojančiam Vitalijui Vasiljevui. Jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu tapo Vilniaus bokso akademijos vadovas Aleksandras Baranovas.

VBF direktore paskirta klubo „Vilniaus boksas“ atstovė Viktorija Mironova.

Vilniaus bokso federacijos informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »