Istorinė pergalė – Stonkutė užsitikrino pasaulio čempionato medalį

2022 gegužės 16

news-art

Gabrielė Stonkutė perrašė Lietuvos bokso istoriją! Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje Lietuvos atstovei pavyko iškovoti medalį pasaulio moterų bokso čempionatuose. Stambule (Turkija) vykstančiose pasaulio pirmenybėse G. Stonkutė pateko į pusfinalį ir užsitikrino mažiausiai bronzos apdovanojimą.

Svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinalyje G. Stonkutė susitiko su kazache Gulsaja Yerzhan. Pirmame raunde keturi teisėjai iš penkių pergalę 10:9 skyrė Kazachstano boksininkei. Antrame raunde G. Stonkutė perėmė iniciatyvą, be to ringo teisėjas atėmė iš kazachės tašką už nuolatinį neleistiną varžovės laikymą. Trečiame raunde G. Stonkutė padidino persvarą ir iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:26, 29:27, 29:27, 29:27, 29:27).

„Pirmame raunde sunkiai sekėsi įsivažiuoti. Galbūt per daug lindau į artimą kovą ir teko gaudyti varžovės šoninius smūgius. Po pirmo raundo treneris pasakė, kad pralaimėjau, bet tai manęs nenusodino ant žemės. Kaip tik gavau daugiau motyvacijos. Prieš antrą raundą treneris liepė keisti taktiką. Pradėjau daugiau dirbti priekine ranka, ištraukdavau varžovę ir taip pavyko perimti iniciatyvą. Buvau daug aktyvesnė ir rodžiau ringo teisėjui, kad daug smūgių praleidusi varžovė neleistinai laiko mane. Trečiame raunde nemažinau tempo, tuo pačiu stengiausi gerai gintis ir nepraleisti smūgių. Visa tai pasiteisino ir labai džiaugiuosi iškovota pergale“, – sakė G. Stonkutė.

„Pirmame raunde nelabai pavyko perimti varžovės atakas. Todėl keitėme taktiką – kartojom atakas, darėm ilgesnes smūgių serijas ir tai davė teigiamą rezultatą. Pavyko perlaužti kovos eigą ir varžovė neatsilaikė. Kova buvo labai labai sunki. Ypač po pirmo raundo, kai žinai, kad dabar reikės laimėti abu likusius raundus. Gabrielė tikra šaunuolė, parodė charakterį, valią ir kovingumą bei pasiekė persilaužimą. Tai pavyzdys visiems, kaip reikia kovoti ir siekti pergalės. Buvo labai svarbus psichologinis nusiteikimas. Gabrielei buvo gan sunku ilgokai laukti pasaulio čempionato pradžios, nes burtų dėka ji praleido pirmą ratą. Surengėme sparingo kovas su uzbeke ir australe, kad boksininkė galėtų išlaikyti kovinį parengtumą ir nuimtų įtampą. Tai pasiteisino, nes čempionate ji startavo gerai pasirengusi tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – komentavo treneris Vidas Bružas.

G. Stonkutės kovos vaizdo įrašas nuo 3:07:00

Pasaulio čempionato pusfinalyje G. Stonkutė gegužės 18 d. susitiks su varžybų šeimininke turke Elif Guneri. Turkė ketvirtfinalyje taškais 5:0 nugalėjo Kenijos boksininkę Elizabeth Adhiambo Andiego.

„Su turke teko boksuotis treniruočių stovykloje prieš pasaulio čempionatą. Ji daug aukštesnė ir turbūt stengsis neprisileisti manęs į artimą kovą. Stengsiuosi rodyti iniciatyvą, prieiti prie jos ir spausti, nes esu mažesnė. Bet viskas pasimatys kovos eigoje. Dabar jau atslūgo psichologinė įtampa, bus ramiau ruoštis kovai, nes medalis jau garantuotas. Bet norisi daugiau negu bronzos. Žinau, kad galiu pasiekti aukštesnės prabos medalį ir dėl jo labai stengsiuosi“, – žadėjo G. Stonkutė.

Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutavusi 21 metų G. Stonkutė papildys savo medalių kolekciją. G. Stonkutė yra tapusi Europos jaunimo čempione, o Europos jaunimo U22 čempionatuose laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

Pasaulio čempionate kovas pradėjo rekordinis skaičius boksininkių – 310 boksininkių iš 73-ijų valstybių. Čempionėms ir prizininkėms bus išdalintas rekordinis piniginis prizas – net 2,4 mln. JAV dolerių.

Nuo 2001 metų vykstantis pasaulio moterų bokso čempionatas organizuojamas jau 12 kartą. Lietuvos boksininkės planetos pirmenybėse dalyvauja nuo 2010 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »