Ištraukti Europos žaidynių burtai

2019 birželio 20

news-art

Birželio 21 dieną Minske prasidėsiančiose Europos žaidynėse vieni pirmųjų iš Lietuvos sportininkų kovas pradės mūsų šalies boksininkai. Šiandien ištraukus burtus paaiškėjo lietuvių varžovai.

Iš viso Europos žaidynėse, kurios prilyginamos Europos bokso čempionatui, kovos net 317 boksininkų ir boksininkių iš 44 valstybių. Vyrai kovos dešimtyje, moterys – penkiose svorio kategorijose.

Pirmas iš Vido Bružo ir Vinco Murausko treniruojamų lietuvių į ringą lips Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijoje iki 60 kg (27 dalyviai) E. Skurdelis šeštadienį pirmoje preliminarioje kovoje kovos su estu Valerijumi Tsernoglavskiu. Pasaulio ir dvejuose Europos čempionatuose dalyvavęs 26 metų E. Skurdelis pranoksta savo varžovą patirtimi. Estas, kuriam šiandien sukako 19 metų, tik šiais metais perėjo į suaugusiųjų boksą ir tapo Estijos čempionu. Pergalės atveju, E. Skurdelis aštuntfinalyje susitiktų su trečiuoju šioje kategorijoje skirstytu 2017 metų Europos vicečempionu rusu Gabilu Mamedovu.

Svorio kategorijoje iki 75 kg (34 dalyviai) šeštadienį Europos suaugusiųjų čempionate debiutuos geriausias 2018 metų Lietuvos boksininkas 21 metų Vytautas Balsys. Jį burtai antroje preliminarioje kovoje suvedė su Lietuvoje gimusiu, bet Norvegijai atstovaujančiu šios šalies čempionu 23 metų Mindaugu Gedminu. Pergalės atveju antroje kovoje V. Balsys susitiktų su ketvirtuoju skirstyto italo Salvatorės Cavallaro ir šveicaro Angelo Roque poros nugalėtoju.

Svorio kategorijoje virš 91 kg (23 dalyviai) Mantas Valavičius burtų dėka pateko į antrą ratą. Kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje, lietuvis pirmadienį pirštines surems su daugkartiniu Serbijos čempionu Vladenu Babičiumi. Šie boksininkai yra susitikę 2018 m. Minske vykusiame Livincevo memorialo turnyro ketvirtfinalyje. Pergalę 5:0 iškovojo serbas. 28 metų M. Valavičiaus ir 27 metų V. Babičiaus poros nugalėtojo Europos žaidynių ketvirtfinalyje tikriausiai lauktų pirmuoju Europos žaidynėse skirstytas 2017 m. Europos čempionas ukrainietis Viktoras Vykhrystas.

„Po burtų traukimo – dvejopi jausmai. Pirmų kovų burtais nesame nusivylę. Visi trys Lietuvos rinktinės boksininkai yra pajėgūs pergalingai pradėti Europos žaidynes. Antrame rate jų lauktų labai galingi varžovai, tačiau dabar svarbiausia – pirmoji kova. Prieš Europos žaidynes Minske turėjome treniruočių stovyklą, žaidynėms ruošėmės su pajėgiais varžovais. Gaila, kad traumą gavo ir Europos žaidynėse negalės dalyvauti Robertas Jokulys, kuris buvo gerai pasirengęs ir galėjo kovoti dėl aukštų vietų“, – sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris V. Bružas.

Europos žaidynių bokso varžybose teisėjaus ir lietuvis Vilmantas Bobinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »