Ištraukti pasaulio čempionato burtai (papildyta)

2015 spalio 05

news-art

Pasaulio bokso čempionate Dohoje (Kataras) šiandien ištraukti burtai, po kurių paaiškėjo ir Lietuvos boksininkų varžovai.

Burtai palankūs buvo Evaldui Petrauskui (svorio kategorija iki 64 kg). Burtai lėmė, kad 2012 m Londono olimpiados ir šių metų Europos čempionato prizininkas iškart pateko į antrą ratą, tarp šešiolikos geriausių. Aštuntfinalyje E. Petrauskas ketvirtadienį susitiks su Puerto Riko boksininku Danielito Zorrilla De La Rosa. Pirmoje kovoje D. Zorrilla taškais 2:1 (30:27, 29:28, 28:29) nugalėjo ukrainietį Viktorą Petrovą. E. Petrauskas AIBA reitinge užima 11 vietą, lietuvio varžovas yra 69-as. Ryškiausias puertorikiečio laimėjimas per visą karjerą – sidabro medalis šių metų Amerikos konfederacijos čempionate laimėtas sidabro medalis.

Svorio kategorijoje iki 69 kg pasaulio čempionatų debiutantas Eimantas Stanionis pirmoje kovoje trečiadienį susitiks su airiu Adamu Nolanu. Tarptautinės bokso asociacijos AIBA reitinge Europos čempionas E. Stanionis užima 13 vietą, A. Nolanas – 39-ą.

Šių metų Europos čempionate A. Nolanas iškovojo dvi pergales, tarp jų prieš čempionato favoritu laikytą rusą Radžabą Butajevą. Airį ketvirtfinalyje sustabdė iki finalo prasibrovęs baltarusis Pavelas Kostrominas. 2012 m Londono olimpiados dalyvis A. Nolanas praėjusiame 2013 metų pasaulio čempionate Almatoje (Kazachstanas) pralaimėjo pirmą kovą.

„Po burtų niekas nepasikeitė. Kaip naujasis Europos čempionas, dedu daug vilčių į čempionatą Dohoje. Tu negali pakeisti burtų, todėl darysiu viską, kad ringe nugalėčiau visus varžovus. Gan gerai pažįstu savo varžovą iš Airijos, bet ir aš pats gerai pasirengęs“, – oficialiai AIBA interneto svetainei sakė E. Stanionis.

„Eimantas su airiu iki šiol ringe nebuvo susitikęs. Stiprios Eimanto pusės – gera gynyba ir greitis, jis turės visą kovą dirbti „pirmu numeriu“, reiks būti aktyviam, spausti varžovą prie virvių, kovoti artimoje distancijoje, nes varžovas yra aukštesnis ir gan nepatogus. Laukia atkakli kova, bet kitokių pasaulio čempionate ir neverta tikėtis. Čia susirinko geriausi pasaulio boksininkai, kurie įveikė sunkias atrankas savo žemynuose“, – po burtų traukimo ceremonijos sakė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Svorio kategorijoje virš 91 kg pasaulio čempionate debiutuosiantis Mantas Valavičius trečiadienį susikaus su turku Ali Erenu Demirezenu. AIBA reitinge lietuvis užima 28-ą vietą, turkas yra keturiomis pozicijomis žemiau.

Šių metų Europos čempionate A. Demirezenas pateko į ketvirtfinalį, kur pralaimėjo vėliau sidabrą iškovojusiam vokiečiui Florianui Schulzui. Iki ketvirtfinalio turkas nukeliavo ir Europos žaidynėse Baku, o praėjusiame pasaulio čempionate pralaimėjo pirmą kovą.

„Mantui teko stiprus ir patyręs varžovas. Ne kartą jį matėm įvairiuose turnyruose, bet jiems susitikti ringe dar neteko. Turkas – daug atakuojantis, visą kovą inciatyvą stengiasi laikyti savo rankose. Mantui reiks pranokti varžovą protu, reiks būti gudresniam už turką, nes varžovas fiziškai galingas ir daug atakuojantis“, – sakė V. Bružas.

Svorio kategorijose iki 64 ir 69 kg kovos 27 boksininkai, svorio kategorijoje virš 91 kg čempionate varžysis 24 boksininkai. Iš viso pasaulio čempionate dėl medalių ir olimpinių kelialapių kovos 260 boksininkų iš 74 šalių.

Pasaulio čempionato burtų traukimo ceremonijos nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI