Ištraukti pasaulio vyrų čempionato burtai

2021 spalio 25

news-art

Spalio 26 dieną prasidės pasaulio vyrų čempionato kovos. Serbijos sostinėje Belgrade vyksiančiame pasaulio čempionate vyks net 497 kovos. Trylikoje svorio kategorijų dėl medalių kovos 510 boksininkų iš 88 valstybių.

Vido Bružo treniruojamai Lietuvos rinktinei atstovaus 8 boksininkai. Po burtų traukimo ceremonijos, lietuviai sužinojo savo varžovus.

Jau pirmą varžybų dieną į ringą kops du Lietuvos boksininkai. Svorio kategorijoje iki 63,5 kg (44 dalyviai) Modestas Žmuidina antradienį susitiks su iraniečiu Ashkanu Rezajumi. Svorio kategorijoje iki 75 kg (46 dalyviai) Vytautas Balsys pirštines surems su kolumbiečiu Alejandro Diego Motoa Carabaliu.

Trečiadienį kovos dar du lietuviai. Svorio kategorijoje iki 60 kg (51 dalyvis) Edgaras Skurdelis kovos su gruzinu Artjušu Gomtsyjanu, o svorio kategorijoje iki 86 kg (32 dalyviai) Tadas Tamašauskas susitiks su Rusijos bokso federacijos atstovu Šarabudinu Atajevu.

Ketvirtadienį pasaulio čempionate debiutuos supersunkiasvoris Jonas Jazevičius. Svorio kategorijoje virš 92 kg (33 dalyviai) J. Jazevičius kovos su Azerbaidžano atstovu Mahammadu Bdulajevu.

Burtai lėmė, kad trys lietuviai pateko į antrą ratą. Penktadienį Saimonas Banys svorio kategorijoje iki 71 kg (47 dalyviai) susitiks su albano Albano Bquiri ir Kenijos atstovo Mogunde Bonifaco Maina poros nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki 92 kg (38 dalyviai) Simonas Urbonavičius taip pat penktadienį kovos su bosniu Džemalu Bosnjaku.

Paskutinis iš lietuvių pasaulio čempionate kovas pradės Robertas Liorančas. Svorio kategorijos iki 80 kg (41 dalyvis) antrame rate R. Liorančas šeštadienį kovos su bulgaro Kristiano Nikolovo ir korėjiečio Gichae Kimo poros nugalėtoju.

Pasaulio čempionams ir prizininkams bus skirtos įspūdingos premijos. Čempionato prizinis fondas sieks net 2,6 mln. JAV dolerių (apie 2,2 mln. eurų). Kiekvienos svorio kategorijos čempionas gaus ne tik specialiai sukurtą pasaulio čempiono diržą, bet ir 100 tūkst. dolerių premiją. Sidabrą laimėjęs boksininkas bus apdovanotas 50 tūkst., o bronzos medalininkai 25 tūkst. dolerių premijomis.

Per visą istoriją po nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos boksininkai pasaulio čempionatuose iškovojo 4 medalius – 1 sidabro ir 3 bronzos. 1993 m. sidabro medalį laimėjo Vitalijus Karpačiauskas. Bronzos apdovanojimus pelnė Vidas Bičiulaitis (1995 m.), Daugirdas Šemiotas (2007 m.) ir Egidijus Kavaliauskas (2011 m.).

AIBA.org nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »