Jubiliejiniame A.Šociko turnyre kovos net 20 valstybių boksininkai

2021 gegužės 12

news-art

Prieš ketvirtį amžiaus gimusi idėja rengti legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo varžybas, virto vienu didžiausiu bokso turnyru Europoje. Gegužės 13-15 dienomis A. Šociko turnyras Kaune vyks jau 25 metus iš eilės.

Žalgirio krepšinio centre vyksiančiame turnyre kovos beveik 100 boksininkų iš 20-ies valstybių ir trijų žemynų: Kazachstanas iš Azijos, Egiptas iš Afrikos bei Europos šalys – Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Anglija, Škotija, Velsas, Prancūzija, Olandija, Belgija, Graikija, Vengrija, Čekija, Vokietija, Lenkija, Ukraina ir Rusija.

„Turnyre ketino dalyvauti daugiau rinktinių, tačiau dėl pandeminės situacijos kai kurios savo planus atšaukė vos prieš kelias dienas. Moldovos boksininkams neleido išvykti iš šalies likus vos porai dienų iki turnyro. Ne Europos sąjungos valstybių atstovams reikėjo specialaus LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsakymo. Visi boksininkai, treneriai ir teisėjai privalo turėti neigiamus koronaviruso testus. Saugumo reikalavimų daug ir mes juos vykdome. Labiausia gaila, kad dėl karantino reikalavimų, turnyro kovų arenoje negalės stebėti žiūrovai. Varžybos vyks be žiūrovų“, – sako turnyrą organizuojančios Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Šeštadienį 18.00 val. prasidėsiančius finalus rodys DELFI TV ir FACEBOOK paskyra Lietuvos bokso federacija.

Antrus metus iš eilės A. Šociko turnyre vyks ir moterų kovos. Moterų varžybos vyks 2 svorio kategorijose, vyrai kovos 9 svorio kategorijose. Ketvirtadienį vyks preliminarios kovos, penktadienį pusfinaliai, o turnyro čempionai paaiškės šeštadienį.

„Kaune į ringą lips nemažai tituluotų boksininkų ir boksininkių – pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų, olimpinių žaidynių dalyvių. Tie, kurie jau turi iškovoję kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes, tiems tai bus pasiruošimas svarbiausioms varžybos. Kiti, tarp jų ir Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė, ruošiasi Europos zonos olimpinei atrankai. Ji bus atnaujinta po daugiau nei metų pertraukos ir vyks birželio mėnesį Paryžiuje. Deja, dėl atšaukto pasaulinio atrankos turnyro, kiti Lietuvos boksininkai neturi galimybių kovoti dėl olimpinių kelialapių. Jie pradeda dėti pamatus rudenį vyksiančiam pasaulio suaugusiųjų čempionatui, jaunesni ruošiasi Europos U22 čempionatui“, – sako Lietuvos vyrų rinktinės treneris Vida Bružas.

A. Šociko turnyre kovos 19 Lietuvos atstovų – 16 boksininkų ir 3 boksininkės. Praėjusiais metais turnyro čempionais tapo šeši lietuviai. Šiais metais nugalėtojų titulą gins Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg), Marius Vyšniauskas (iki 52 kg), jau ketvirto čempiono titulo iš eilės siekiantis Vytautas Balsys (iki 75 kg) ir Jonas Jazevičius (virš 91 kg). Turnyre dalyvaus ir pernai dėl traumos negalėjęs kovoti septyniskart turnyro nugalėtojas Edgaras Skurdelis (iki 60 kg).

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu. A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų – 70 nokautais.

Kauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

„Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »