Kaip sekėsi lietuvių varžovams

2017 birželio 26

Ukrainos mieste Charkove vykusiame 42-ajame Europos bokso čempionate kovojo septyni Lietuvos boksininkai.

Apžvelgsime kaip Europos čempionate sekėsi lietuvius nugalėjusiems varžovams. Kiekvienoje svorio kategorijoje į geriausiųjų aštuntuką Europos čempionate patekę boksininkai, iškovojo kelialapius į šių metų pasaulio čempionatą Hamburge (Vokietija).

Svorio kategorijoje iki 52 kg (18 dalyvių) net 14-a kartų Lietuvos čempionas Marius Vyšniauskas burtų dėka pateko į antrą etapą ir čia pralaimėjo Tarikui Omarui Ibrahimui. Lietuvį įveikęs Vokietijos čempionas užsitikrino kelialapį į pasaulio čempionatą, tačiau ketvirtfinalyje taškais 1:4 pralaimėjo Europos čempionu tapusiam bulgarui Danieliui Asenovui.

Svorio kategorijos iki 60 kg (24 dalyviai) pirmame rate lietuvį Edgarą Skurdelį įveikęs 2013 m. pasaulio čempionas ir Rio de Žaneiro olimpiados dalyvis Javidas Chalabiyevas iš Azerbaidžano, iš Europos čempionato pasitraukė jau kitame etape – aštuntfinalyje, kai pralaimėjo prancūzui Sofiane Oumiha. Petrauskas_McCormack

Svorio kategorijoje iki 64 kg (25 dalyviai) bronzos medalį iškovojusį Evaldą Petrauską pusfinalyje įveikę anglas Lukas McCormackas finale 0:5 pralaimėjo Europos čempionato auksą laimėjusiam armėnui Hovhannesui Bachkovui.

Sidabro medalį iškovojo ir L. McCormacko brolis Patas, kuris svorio kategorijos iki 69 kg (30 dalyvių) pirmoje kovoje įveikė Europos čempionatų debiutantą Saimoną Banį.

Svorio kategorijoje iki 81 kg (27 dalyviai) Europos čempionate debiutavęs 23-ejų metų Paulius Zujevas pralaimėjo švedui Dennisui Kauferiui. Jau kitoje kovoje – aštuntfinalyje švedas pralaimėjo bronzą laimėjusiam kroatui Damirui Plantičiui.

Teisejas Gintaras SniukstaSvorio kategorijoje iki 91 kg (25 dalyviai) burtų dėka į antrą etapą patekęs Tadas Tamašauskas liko per žingsnį nuo kelialapio į pasaulio čempionatą. Lietuvis pralaimėjo baltarusiui Vladislavui Smahlikui, kuris krito ketvirtfinalyje ir liko be medalio.

Svorio kategorijoje virš 91 kg (21 dalyvis) Mantas Valavičius pirmame rate pralaimėjo prizininku tapusiam rusui Maksimui Babaninui. Rusas iškovojo dar dvi pergales ir tik pusfinalyje jį sustabdė Europos čempionu tapęs ukrainietis Viktoras Vykhrystas.

Europos čempionate teisėjavo ir lietuvis Gintaras Šniukšta.

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…