Kaune iškilmingai paminėtas Lietuvos bokso šimtmetis

2023 gruodžio 01

news-art

Vakar Kauno sporto halėje įvyko iškilmingas Lietuvos bokso šimtmečio minėjimo renginys, kuriame buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę sportininkai, treneriai, teisėjai, vadybininkai ir socialiniai partneriai.

„Nuo 1923-ųjų, kai bokso sporto šaką iš už Atlanto atskraidino legendinis Steponas Darius, praėjo šimtmetis. Šimtmetis, kupinas pergalingų, džiugių, bet ir išbandymų kupinų akimirkų. Lietuviai per šį laikotarpį buvo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų bei kitų tarptautinių varžybų prizininkais, o pats boksas tapo viena masiškiausių sporto šakų mūsų šalyje. Už tai norėčiau padėkoti kiekvienam bokso bendruomenės nariui, nes Jūsų dėka šiandien boksas Lietuvoje yra toks, koks yra“, – kalbėjo Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Sportininkų nominacijoje apdovanojimai už nuopelnus įteikti Anai Starovoitovai, Ivetai Lešinskytei, Evaldui Petrauskui, Nikolajui Jerofejevui, Algirdui Jančiauskui, Edgarui Skurdeliui, Algirdui Baniuliui, Ivanui Stapovičiui, Jaroslovui Jakšto, Rolandui Jasevičiui, Tadui Tamašauskui, Eugenijui Tutkui, Vaidai Valskytei, Juozui Juocevičiui ir Vidui Bičiulaičiui.

Taip pat sportininkams Rimvydui Biliui, Vytautui Bingeliui, Jurijui Kolyčevui, Algirdui Majauskui, Juozui Vaikšnorai, Gitui Juškevičiui, Vitalijui Subačiui, Egidijui Kavaliauskui, Daugirdui Šemiotai, Dariui Jasevičiui, Ričardui Kuncaičiui, Vladui Kisieliui, Eimantui Stanioniui ir Gabrielei Stonkutei.

Labiausiai nusipelniusių trenerių nominacijoje buvo apdovanotas net 51 treneris. Tai Reimundas Benediktas Baltrūnas, Bronislavas Šimokaitis, Virgilijus Stapulionis, Ramūnas Kulbis, Aivaras Balsys, Tomas Balsys, Kazimieras Daknys, Viktoras Grinevičius, Julius Kibas, Piotras Prokofjevas, Stasys Balčiauskas, Olegas Vainauskas, Gražvydas Šalkauskas, Valdemaras Milgravis, Vincas Murauskas, Eduardas Špakovas, Valentinas Mironovas, Jurijus Kušlevičius, Mantas Mačius, Darius Katkevičius, Saulius Simė, Algirdas Bagdonavičius, Sigitas Petkus, Vitalijus Karpačiauskas, Aleksandras Laučenkovas, Mindaugas Kulikauskas ir Jurgis Stasiulis.

Apdovanojimai skirti ir treneriams Eduardui Kutujevui, Giedriui Vaištarui, Aleksandrui Nosovui, Denisui Naidionovui, Vladimirui Bajevui, Vladimirui Gaibeliui, Stanislavui Mižigurskiui, Ivanui Minkevičiui, Aleksandrui Šestakui, Jaroslavui Pozniakui, Miroslavui Krepštuliui, Valerijui Krivojui, Zinovijui Gricko, Janui Romanovskij, Anatolijui Marmai, Mariui Palioniui, Raimundui Plūkui, Mariui Narkevičiui, Vidui Bružui, Antanui Skripkauskui, Eugenijui Vaitkui, Andriui Pusvaškiui, Gyčiui Vaitkui, Kęstučiui Beržanskiui ir Adomui Baltrimavičiui.

Iškilmingoje vakaronėje apdovanojimų sulaukė teisėjai – Antanas Arėška, Kęstutis Bagdanavičius, Alfonsas Povilaitis, Vilmantas Bobinas, Rytis Vasiliauskas, Arnoldas Mackevičius, Gintaras Šniukšta, Algirdas Majauskas, Alfonsas Čepaitis, Mindaugas Urbonavičius, Vytas Gurskas, Audrius Gudomskas, Mindaugas Žilinskas, Pavelas Liaščenko, Alvydas Grigalius, Anatolijus Kriukovas ir Valentinas Stepanovas.

Nusipelniusių Lietuvos bokso vadybininkų nominacijoje apdovanoti buvo Vladas Laurinavičius, Vidmantas Žiemelis, Justinas Rimas, Darius Šaluga, Egidijus Rutkauskas, Kęstutis Kišonas, Donatas Mačianskas, Arvydas Grabauskas, Gintautas Statkevičius, Tautvydas Statkevičius, Romas Gudžiauskas, Rasa Balčiauskienė, Genadijus Vašurenka, Tadas Vasiliauskas, Petras Macenis, Juozas Šliužas ir Rimantas Rutkauskas.

Rėmėjų ir socialinių partnerių nominacijoje apdovanojimai buvo įteikti Lietuvos sporto universitetui ir rektorei Dianai Rėklaitienei, Kauno miesto savivaldybei ir merui Visvaldui Matijošaičiui, Lenkijos bokso asociacijai ir jos viceprezidentui Romanui Slagovskiui, Lenkijos bokso asociacijos prezidentui Grzegorzui Nowaczek, Libijos bokso federacijos prezidentui Louae A Eljehmi, Martynui Nesavui, Alfredui Pliadžiui, Tautvydui Vencevičiui, Liudui Bružui, Rolandui Malaiškai ir Sauliui Bagdonui.

Taip pat Panevėžio miesto savivaldybei ir merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, Pasvalio rajono savivaldybei ir merui Gintautui Gegužinskui, Antanui Matului, Vilniaus bokso akademijai ir Aleksandrui Baranovui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir jo prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir viceministrei Aistei Zedelytei-Kaminskei, Kėdainių rajono savivaldybei ir merui Valentinui Tamuliui, Aldonai Katilienei, Europos bokso konfederacijai ir jos prezidentui Ioannisui Filippatosui, Armėnijos bokso klubo atstovui Arturui Krikyanui ir Virginijui Jokūbauskui.

Atminimo medaliais ir ženkleliais renginyje iš viso buvo apdovanoti net 137 Lietuvos boksui labiausiai nusipelnę asmenys. Išskirtinės LBF padėkos buvo skirtos dar trims žmonėms – Nacionalinės sporto agentūros vadovui Mindaugui Špokui ir prie renginio organizavimo prisidėjusiems kauniečiams, bokso sporto šakos rėmėjams Daivarui Judinui bei Marijui Jackauskui.

Dešimt bokso gyvavimo dešimtmečių vizualiai buvo įprasminti dešimčia skirtingų vaizdo įrašų, o vakarą vainikavo legendinės grupės „Hiperbolė” koncertas. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę pasigėrėti bokso fotografės Aldonos Katilienės darbų paroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »