Kaune kovojo olimpiniai vicečempionai

2016 rugpjūčio 24

Lietuvoje jau 20 metų rengiamas Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios A kategorijos Algirdo Šociko turnyras ne veltui laikomas vienu didžiausiu ir stipriausiu bokso turnyru Europoje. Gegužės mėnesį Kauno sporto halėje vykusiame jubiliejiniame turnyre kovoję boksininkai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo tris medalius.

Olimpiniu Rio vicečempionu tapo A. Šociko turnyro nugalėtojas kazachas Adilbekas Niyazymbekovas. Svorio kategorijos iki 81 kg olimpiniame finale uzbekas 0:3 pralaimėjo kubiečiui Julio Cesarui La Cruzui ir antrą kartą per savo karjerą iškovojo olimpinį sidabro medalį. A. Niyazymbekovas dukart yra tapęs ir pasaulio vicečempionu.

Olimpinį sidabro medalį iškovojo ir Kaune triumfavęs kazachas Vasilijus Levitas. Svorio kategorijos iki 91 kg olimpiados finale, kazachas po kontraversiško teisėjų sprendimo 0:3 pralaimėjo rusui Jevgenijui Tiščenko.

Svorio kategorijoje virš 91 kg A. Šociko turnyrą laimėjęs daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas kazachas Ivanas Dyčko olimpiadoje nukeliavo iki pusfinalio ir pakartojo Londono olimpiados pasiekimą – iškovojo bronzos medalį.

A4S_7414

Svorio kategorijos iki 60 kg A. Šociko turnyro finale lietuviui Edgarui Skurdeliui pralaimėjęs pasaulio čempionato prizininkas kazachas Berikas Abdrakhmanovas olimpiadoje pralaimėjo pirmą kovą amerikiečiui Carlosui Balderasui.

A. Šociko turnyro nugalėtoju tapusiam Pekino ir Londono olimpiados prizininkui bei Europos čempionui airiui Paddy Barnesui Rio olimpiadoje nepavyko iškovoti trečio olimpinio medalio. Svorio kategorijoje iki 49 kg aštuntfinalyje P. Barnesas pralaimėjo ispanui Samueliui Carmonai.

Svorio kategorijoje iki 56 kg Kaune triumfavęs kazachas Kairatas Yeralijevas olimpiadoje laimėjo pirmą kovą, tačiau aštuntfinalyje jį sustabdė olimpiniu prizininku tapęs uzbekas Murodjonas Akhmadalijevas.

Michael ConlanIš Kaune kovojusių boksininkų labiausiai Rio de Žaneiro olimpiniame ringe išgarsėjo airis Maiklas Conlanas. Pasaulio ir Europos čempionas bei Londono olimpiados prizininkas svorio kategorijos iki 56 kg ketvirtfinalyje skandalingai pralaimėjo rusui Vladimirui Nikitinui, kuris vėliau dėl patirtų sužalojimų negalėjo kovoti pusfinalyje. Po tokio teisėjų sprendimo M. Conlanas teisėjams parodė vidurinius pirštus.

Po šios kovos iš olimpinių žaidynių buvo pašalinti septyni bokso teisėjai.

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…